Islomoboddagi portlashda 12 kishi halok bo‘ldi
Islomobod shahrida joylashgan tuman sudi binosi yaqinida mahalliy vaqt bilan soat 12:39 da portlash sodir bo‘ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Hodisa natijasida 12 kishi halok bo‘ldi, 27 kishi turli darajadagi jarohatlar oldi. Bu haqda BBC axborot agentligi xabar berdi.
Ichki ishlar vaziri Mohsin Naqvining ma’lumotiga ko‘ra, hujumchi sud majmuasiga kirishni rejalashtirgan, biroq politsiya avtomobili yonida portlovchi moslamani faollashtirishga majbur bo‘lgan. Ushbu terakt Pokiston Prezidenti Asif Ali Zardari tomonidan qattiq qoralandi.
Voqea guvohlaridan biri, advokat Rustam Malikning so‘zlariga ko‘ra, portlash paytida sud binosi yaqinida bo‘lgan odamlar va advokatlar xavfsiz joyga qochishga uringan. U o‘zining avtomobilini sud binosi yaqinida to‘xtatayotganida portlash sodir bo‘lganini aytdi.
Hodisa joyida yonib ketgan avtomobillar va umumiy tartibsizlik holati kuzatilgan. Guvohlarning aytishicha, odamlar hayotini saqlab qolish uchun vahimaga tushib, qochishga harakat qilgan.
Shu bilan birga, xavfsizlik choralarining kuchaytirilgani va voqea joyida tekshiruv ishlari olib borilayotgani ma’lum qilindi.

В результате взрыва в Исламабаде погибло 12 человек
В районе здания районного суда в Исламабаде в 12:39 по местному времени произошёл взрыв. Об этом сообщил Zamin.uz.
В результате происшествия погибло 12 человек, 27 получили ранения различной степени тяжести. Об этом сообщило информационное агентство BBC.
По данным министра внутренних дел Мохсина Накви, нападавший планировал проникнуть в судебный комплекс, но был вынужден привести в действие взрывное устройство рядом с полицейской машиной. Этот теракт был решительно осуждён президентом Пакистана Асифом Али Зардари.
По словам одного из свидетелей, адвоката Рустама Малика, во время взрыва люди и адвокаты, находившиеся рядом с зданием суда, пытались убежать в безопасное место. Он рассказал, что взрыв произошёл, когда он останавливал свой автомобиль рядом с зданием суда.
На месте происшествия наблюдались горящие автомобили и общая паника. По словам свидетелей, люди в панике пытались спастись.
В то же время сообщается, что меры безопасности были усилены, и на месте происшествия ведутся следственные работы.