Rossiyaning Sverdlovsk viloyatida erkak yetti yil davomida sobiq sevgilisiga pul o‘tkazib kelgan, biroq keyinroq uning firibgarlik qurboni bo‘lganini bilib qolgan. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Viloyat sudlari matbuot xizmatining ma’lum qilishicha, Anastasiya ismli ayol Andrey ismli erkak bilan 2018 yilda ajrashgan. Ajrashgandan so‘ng, Anastasiya homilador ekanligini aytib, moliyaviy yordam so‘ray boshlagan.
Erkak unga bir necha marta pul o‘tkazgan, biroq ayol keyin g‘oyib bo‘lgan. 2025 yil yozida Anastasiya yana paydo bo‘lib, Andreyga maktab yoshidagi o‘g‘li borligi, uning bolalar uyida tarbiyalanayotgani haqida soxta ma’lumot bergan.
U yana moliyaviy yordam so‘ragan va erkak unga 50 ming rubl o‘tkazgan. Andrey farzandi bilan ko‘rishish niyatida kelganida, tanishlari orqali Anastasiyaning aslida farzandi yo‘qligini bilib qolgan.
Erkak sudga murojaat qilib, Anastasiyani firibgarlikda ayblagan. Sud Anastasiyani aybdor deb topib, unga maoshining 15 foizini ushlab qolish sharti bilan bir yil axloq tuzatish ishlari jazosi tayinladi.

Бывшая возлюбленная обманула мужчину, убедив его в наличии ребенка.
В Свердловской области России мужчина в течение семи лет переводил деньги своей бывшей возлюбленной, но позже узнал, что стал жертвой мошенничества. Об этом сообщает Zamin.uz.
По информации пресс-службы областных судов, женщина по имени Анастасия развелась с мужчиной по имени Андрей в 2018 году. После развода Анастасия начала просить финансовую помощь, утверждая, что беременна.
Мужчина несколько раз переводил ей деньги, но затем женщина исчезла. Летом 2025 года Анастасия вновь появилась и сообщила Андрею ложную информацию о том, что у него есть школьного возраста сын, который воспитывается в детском доме.
Она снова попросила финансовую помощь, и мужчина перевел ей 50 тысяч рублей. Когда Андрей пришел встретиться с ребенком, он через знакомых узнал, что у Анастасии на самом деле нет ребенка.
Мужчина обратился в суд, обвинив Анастасию в мошенничестве. Суд признал Анастасию виновной и назначил ей наказание в виде исправительных работ сроком на один год с удержанием 15 процентов от заработной платы.