Bu haqda Rossiya Mudofaa vazirligi rasmiy ma’lumot taqdim etdi. Hodisa kecha, Moskva vaqti bilan soat taxminan 19:00 da sodir bo‘ldi.
Rejalashtirilgan o‘quv parvozi davomida Su-30 samolyoti boshqaruvni yo‘qotib, halokatga uchragan. Voqea aholi yashamaydigan hududda sodir bo‘lgani qayd etilgan.
Mudofaa vazirligi bergan ma’lumotga ko‘ra, samolyot ekipaji hayotini saqlab qolishning imkoni bo‘lmagan. Samolyotdagi ikkala ekipaj a’zosi halok bo‘lgan.
Shuningdek, samolyot bortida o‘q-dorilar bo‘lmagani ma’lum qilingan. Parvoz faqat o‘quv mashg‘ulotlari doirasida amalga oshirilgan.

Катастрофа самолёта Су-30 в Карелии, экипаж погиб
В Республике Карелия произошла очередная трагедия с участием военного самолёта Су-30. Об этом сообщает Zamin.uz.
Официальную информацию предоставило Министерство обороны России. Инцидент произошёл вчера примерно в 19:00 по московскому времени.
Во время планового учебного полёта самолёт Су-30 потерял управление и потерпел крушение. Отмечено, что происшествие случилось в необитаемой местности.
По данным Министерства обороны, экипаж самолёта не имел возможности спастись. Оба члена экипажа погибли.
Также сообщается, что на борту самолёта не было боеприпасов. Полёт осуществлялся исключительно в рамках учебных занятий.