18 yil piyoda qatnagan ustozga avtomobil sovg‘a qilindi
Unga avtomobil hayriya tariqasida taqdim etildi. Sovg‘a Rossiya Federatsiyasi Kengashi rahbari Valentina Matviyenko tomonidan shaxsan topshirilgan.
Ma’lumotlarga ko‘ra, o‘qituvchi 18 yil davomida har kuni 8 kilometr masofani piyoda bosib o‘tib, maktabga qatnab kelgan. Bu masofa yilning har qanday faslida, har qanday ob-havo sharoitida bosib o‘tilgan.
Uning bu fidoyilik bilan amalga oshirgan mehnati keng jamoatchilik tomonidan e’tirof etilgan va yuqori baholangan. Avtomobilning taqdim etilishi ustozning uzoq yillik xizmatiga nisbatan hurmat va minnatdorchilikning ifodasi bo‘ldi.
Bu voqea nafaqat o‘qituvchining mehnatini tan olish, balki jamiyatda o‘qituvchilik kasbining naqadar ulug‘ ekanligini namoyon etdi.

18 лет пешком ходившему наставнику подарили автомобиль
Долгие годы самоотверженного труда учителя русского языка из Таджикистана Арифа Партоева были по достоинству оценены. Об этом сообщает Zamin.uz.
Ему в дар был преподнесён автомобиль. Подарок лично вручил председатель Совета Федерации Российской Федерации Валентина Матвиенко.
По данным, учитель ежедневно в течение 18 лет проходил пешком 8 километров до школы. Это расстояние он преодолевал в любое время года и при любых погодных условиях.
Его труд, выполненный с такой самоотверженностью, был признан и высоко оценён широкой общественностью. Вручение автомобиля стало выражением уважения и благодарности за многолетнюю службу учителя.
Это событие не только признало труд учителя, но и продемонстрировало, насколько велико значение профессии учителя в обществе.