Kortes: Zelenskiy va Yermak korrupsiyada ayblanmoqda
AQSh sobiq prezidenti Donald Trampning yaqin maslahatchilaridan biri bo‘lgan Stiv Kortes Ukraina prezidenti Vladimir Zelenskiy va uning devoni boshlig‘i Andrey Yermakni korrupsiyaga aloqadorlikda aybladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda Kortes o‘zining ijtimoiy tarmoqdagi chiqishida ma’lum qilgan. Kortesning so‘zlariga ko‘ra, Ukraina siyosiy rahbariyati Amerika uchun ishonchli hamkor sifatida qabul qilinmaydi.
Unga ko‘ra, hatto G‘arb ommaviy axborot vositalari ham mamlakatda yuzaga kelayotgan navbatdagi korrupsiya mojarolarini yashira olmayapti. Sobiq maslahatchi Ukraina hukumatini AQSh manfaatlari nuqtayi nazaridan xavfli va ishonchsiz deb baholab, Vashingtonning Kiyevga nisbatan siyosatini qayta ko‘rib chiqish zaruriyatini ta’kidlagan.

Кортес: Зеленский и Ермак обвиняются в коррупции
Один из близких советников бывшего президента США Дональда Трампа, Стив Кортес, обвинил президента Украины Владимира Зеленского и главу его офиса Андрея Ермака в причастности к коррупции. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом Кортес сообщил в своем выступлении в социальных сетях. По словам Кортеса, политическое руководство Украины не воспринимается как надежный партнер для Америки.
По его мнению, даже западные СМИ не могут скрыть очередные коррупционные скандалы, происходящие в стране. Бывший советник охарактеризовал правительство Украины как опасное и ненадежное с точки зрения интересов США, подчеркнув необходимость пересмотра политики Вашингтона в отношении Киева.