Janubiy Koreyada imtihon kuni reyslar to‘xtatildi
Janubiy Koreyada Milliy universitetga kirish imtihonlari kuni – Suneung, mamlakatda o‘zgacha tartib joriy etildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Abituriyentlarning imtihon markazlariga o‘z vaqtida yetib borishini ta’minlash maqsadida barcha aviatsiya reyslari 35 daqiqaga to‘xtatildi. Bu chora sinovga kech qolish xavfini kamaytirish va imtihon jarayonining uzluksiz o‘tishini ta’minlash uchun ko‘rilgan.
Shuningdek, hukumat tirbandlikni oldini olish maqsadida davlat idoralarining ish boshlash vaqtini bir soatga kechiktirdi. Ushbu qaror yo‘llardagi transport harakatini yengillashtirishga xizmat qildi.
Bu yilgi Suneung imtihonida 554 mingdan ortiq talabgor ishtirok etdi. Bu ko‘rsatkich so‘nggi yetti yilda eng yuqori natija sifatida qayd etildi.
Imtihonlar davomida abituriyentlar 8 soatdan 13 soatgacha bo‘lgan vaqt mobaynida o‘z bilimlarini sinovdan o‘tkazishdi. Ular tanlagan fanlar bo‘yicha taxminan 200 ta savolga javob berishdi.
Bu jarayon Janubiy Koreyada ta’lim tizimining yuqori darajada tashkil etilganligini yana bir bor namoyish etdi.

В Южной Корее в день экзамена рейсы были приостановлены
В Южной Корее в день вступительных экзаменов в Национальный университет – Сунынг, в стране был введён особый порядок. Об этом сообщает Zamin.uz.
Для обеспечения своевременного прибытия абитуриентов в экзаменационные центры все авиарейсы были приостановлены на 35 минут. Эта мера была принята для снижения риска опоздания на экзамен и обеспечения непрерывного проведения экзаменационного процесса.
Кроме того, правительство отложило начало работы государственных учреждений на один час, чтобы предотвратить пробки. Это решение способствовало облегчению движения транспорта на дорогах.
В этом году в экзамене Сунынг приняли участие более 554 тысяч абитуриентов. Этот показатель стал самым высоким за последние семь лет.
Во время экзаменов абитуриенты проверяли свои знания в течение от 8 до 13 часов. Они отвечали примерно на 200 вопросов по выбранным ими предметам.
Этот процесс ещё раз продемонстрировал высокий уровень организации системы образования в Южной Корее.