Chxonandagi omborda yong‘in: Jabrlanganlar yo‘q
Janubiy Koreyaning Chxonan shahrida mamlakatdagi eng yirik logistika omborlaridan birida yong‘in sodir bo‘ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Mahalliy nashrlarning xabar berishicha, hodisa oqibatida hech kim jabrlanmagan. Ma’lum qilinishicha, yong‘inni o‘chirish uchun 63 ta maxsus texnika va bir nechta shaharlardan yetib kelgan 129 nafar qutqaruv xodimi safarbar etilgan.
Omborda asosan kiyim-kechak mahsulotlari saqlangani sababli alanga tezlik bilan katta hududga tarqalgan. Hozirda rasmiylar fuqarolardan bu hududga yaqinlashmaslikni va xavfsizlik choralariga qat’iy rioya qilishni tavsiya etmoqda.
Yong‘in sabablari o‘rganilmoqda, tegishli idoralar hodisa yuzasidan surishtiruv ishlarini olib bormoqda. Ombor yong‘inidan yetkazilgan moddiy zarar miqdori hozircha aniqlanmagan.

Пожар на складе в Чхонане: пострадавших нет
В городе Чхонан в Южной Корее произошёл пожар на одном из крупнейших логистических складов страны. Об этом сообщает Zamin.uz.
По информации местных изданий, в результате происшествия никто не пострадал. Сообщается, что для тушения пожара было задействовано 63 единицы специальной техники и 129 спасателей, прибывших из нескольких городов.
Поскольку на складе в основном хранились изделия одежды, пламя быстро распространилось на большую площадь. В настоящее время официальные лица рекомендуют гражданам не приближаться к этому району и строго соблюдать меры безопасности.
Причины пожара изучаются, соответствующие органы проводят расследование инцидента. Размер материального ущерба от пожара на складе пока не установлен.