BFMTV portlash xavfi sabab faoliyatini to‘xtatdi
Fransiyaning mashhur BFMTV telekanali bugun portlash xavfi tufayli o‘z faoliyatini vaqtincha to‘xtatishga majbur bo‘ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda "Le Parisien" nashri xabar berdi. Ma’lum bo‘lishicha, noma’lum internet foydalanuvchisi telekanal studiyasi joylashgan binoda portlash sodir bo‘lishi mumkinligini ma’lum qilgan.
Xabar mahalliy vaqt bilan soat 15:15 da portlash sodir bo‘lishi haqidagi ogohlantirishni o‘z ichiga olgan. Tahdid haqida xabar tarqalgach, bino zudlik bilan evakuatsiya qilindi va telekanal efirni to‘xtatdi.
Hozirda politsiya hamda sapyorlar guruhi binoda tekshiruv ishlarini olib bormoqda. Huquqni muhofaza qiluvchi idoralar bu tahdidni jiddiy qabul qilib, xabar manbasini aniqlash bo‘yicha izlanishlar olib borayotgani ma’lum qilindi.

BFMTV приостановил деятельность из-за угрозы взрыва
Известный французский телеканал BFMTV сегодня был вынужден временно приостановить свою деятельность из-за угрозы взрыва. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает издание "Le Parisien". По информации, неизвестный пользователь интернета сообщил о возможном взрыве в здании, где расположена студия телеканала.
Сообщение включало предупреждение о взрыве, который может произойти в 15:15 по местному времени. После распространения угрозы здание было немедленно эвакуировано, а эфир телеканала приостановлен.
В настоящее время полиция и саперная группа проводят проверку в здании. Правоохранительные органы серьезно относятся к этой угрозе и ведут расследование по установлению источника сообщения.