2025-yil 17-noyabr kuni Milandagi "San Siro" stadionida bo‘lib o‘tgan uchrashuvda Italiya terma jamoasi Norvegiyaga 1:3 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
O‘yinni faol boshlagan Jenaro Gattuzo jamoasi dastlab hisobni ochishga muvaffaq bo‘ldi, biroq ustunlikni saqlab qololmadi. Uchrashuvning 11-daqiqasida Italiya o‘yinchisi Lokatelli to‘pni chap qanotda Dimarkoga uzatdi.
Dimarko jarima maydonchasiga kirib, Espozitoga uzatma berdi. Espozito markazdan zarba berib, to‘pni darvozabon Nyulanning oyog‘i orasidan o‘tkazdi va hisobni ochdi.
Shundan so‘ng, Politano va Dimarko qanotlardan jarima maydonchasiga uzatmalarni davom ettirdi, biroq ikkinchi gol kiritilmadi. Norvegiya darvozaboni Nyuland ishonchli o‘yin ko‘rsatdi va Italiya hujumlarini qaytarishda muvaffaqiyatli harakat qildi.
Ikkinchi bo‘limda Norvegiya hujumlari kuchaydi. Serlott to‘pni Antonio Nusaga uzatdi, u esa chap qanotdan jarima maydonchasiga kirib, yaqin burchakka zarba berdi.
Donnarumma bu zarbaga javob bera olmadi va hisob tenglashdi. Bu gol italiyalik futbolchilarning ruhiyatiga salbiy ta’sir ko‘rsatdi.
Ular hujumda ko‘plab xatolarga yo‘l qo‘ya boshladi. Uchrashuvning hal qiluvchi daqiqalari 75 va 78-daqiqalar orasida sodir bo‘ldi.
Nusa va Bobb chap qanotdan hujum uyushtirib, Bobb uzoq burchakka uzatma berdi. Erling Holand zarba berib, hisobni 1:2 ko‘rinishiga olib keldi.
Bir necha daqiqadan so‘ng Italiya o‘yin markazida xato qildi. Torsby to‘pni egallab, hujumga o‘tdi va markazga uzatma berdi.
Holand yana bir zarba bilan hisobni 1:3 qildi. 90-daqiqada Norvegiya yana bir tezkor hujum uyushtirdi.
Torsby to‘pni Stran Larsenga uzatdi. Larsen Italiya himoyachisi Manchini bilan birga jarima maydonchasiga kirib, chap ustunga zarba berdi.
Ammo bu zarba hisobga olinmadi va o‘yin 1:3 hisobida yakunlandi. Norvegiya ushbu g‘alaba bilan o‘z ustunligini yana bir bor isbotladi.

Италия упустила шанс в матче с Норвегией со счётом 1:3
17 ноября 2025 года на стадионе "Сан-Сиро" в Милане сборная Италии проиграла Норвегии со счётом 1:3. Об этом сообщает Zamin.uz.
Команда Дженаро Гаттузо начала матч активно и сначала сумела открыть счёт, однако удержать преимущество не удалось. На 11-й минуте игрок Италии Локателли передал мяч на левом фланге Димарко.
Димарко вошёл в штрафную площадь и сделал передачу Эспозито. Эспозито пробил из центра, пропустив мяч между ног вратаря Нюланда, и открыл счёт.
После этого Политано и Димарко продолжали делать передачи с флангов в штрафную, но второго гола забить не удалось. Вратарь Норвегии Нюланд сыграл уверенно и успешно отражал атаки Италии.
Во втором тайме атаки Норвегии усилились. Серлотт передал мяч Антонио Нусе, который вошёл в штрафную с левого фланга и пробил в ближний угол.
Доннарумма не смог отразить этот удар, и счёт сравнялся. Этот гол негативно сказался на настроении итальянских футболистов.
Они начали допускать много ошибок в атаке. Решающие моменты матча произошли между 75-й и 78-й минутами.
Нуса и Бобб организовали атаку с левого фланга, Бобб сделал передачу в дальний угол. Эрлинг Холанд пробил и вывел счёт на 1:2.
Через несколько минут итальянцы ошиблись в центре поля. Торсби завладел мячом, перешёл в атаку и сделал передачу в центр.
Холанд снова пробил и довёл счёт до 1:3. На 90-й минуте Норвегия провела ещё одну быструю атаку.
Торсби передал мяч Страну Ларсену. Ларсен вместе с защитником Италии Манчини вошёл в штрафную и пробил по левому штанге.
Однако этот удар не был засчитан, и игра завершилась со счётом 1:3. Норвегия этим победой ещё раз доказала своё превосходство.