Germaniya Slovakiyani 6:0 hisobida mag‘lub etdi
Yulian Nagelsman boshchiligidagi jamoa 6:0 hisobida g‘alaba qozonib, 2026-yilgi Jahon chempionatiga to‘g‘ridan-to‘g‘ri yo‘llanmani qo‘lga kiritdi. Uchrashuvning dastlabki daqiqalaridanoq nemis futbolchilari faol harakat qildi va raqibni kuchli pressing bilan siquvga oldi.
20-daqiqada Yozua Kimmixning uzatmasidan so‘ng Niklas Voltemade hisobni ochdi. Shundan so‘ng Germaniya yana bir necha marta Slovakiya himoyasini yorib o‘tishga muvaffaq bo‘ldi.
Sergey Gnabri birga-bir vaziyatni aniq amalga oshirib, jamoasining farqni ikki barobarga oshirdi. Birinchi bo‘lim oxirida Lero Sane uzoq masofadan chiroyli zarba yo‘llab gol urdi.
Oradan ko‘p o‘tmay Florian Virtsning uzatmasidan so‘ng Sane yana bir bor raqib darvozasini ishg‘ol qilib, dubl qayd etdi. Ikkinchi bo‘limda ham Germaniya hujumlarni davom ettirib, raqibga deyarli imkoniyat qoldirmadi.
Sane Slovakiya himoyasining xatosidan foydalangan holda uchinchi golini kiritdi. O‘yinning so‘nggi daqiqalarida zaxiradan maydonga tushgan Ridle Baku Sergey Gnabrining uzatmasidan so‘ng gol urdi.
Yakunda debyutant Assan Uedraogo Sanening pasidan keyin gol kiritib, hisobni yakuniy 6:0 ko‘rinishiga olib keldi. Slovakiya faqat vaqti-vaqti bilan qarshi hujumlar orqali xavf tug‘dira oldi, ammo gol ura olmadi.
Mazkur g‘alaba Germaniyaga guruhda birinchi o‘rinni ta’minladi va jamoa 2026-yilgi Jahon chempionatiga to‘g‘ridan-to‘g‘ri yo‘llanma oldi. Bu natija nemis jamoasining kuchli va ishonchli o‘yin ko‘rsatganidan dalolat beradi.

Германия обыграла Словакию со счётом 6:0
18 ноября 2025 года сборная Германии в Лейпциге крупно обыграла сборную Словакии. Об этом сообщает Zamin.uz.
Команда под руководством Юлиана Нагельсманна одержала победу со счётом 6:0 и напрямую квалифицировалась на чемпионат мира 2026 года. С первых минут матча немецкие футболисты активно действовали и прижимали соперника сильным прессингом.
На 20-й минуте после передачи Йозуа Киммиха Никлас Вольтмаде открыл счёт. После этого Германия ещё несколько раз сумела прорваться через защиту Словакии.
Сергей Гнабри реализовал выход один на один, удвоив преимущество своей команды. В конце первого тайма Лерой Сане красиво забил с дальнего расстояния.
Вскоре после передачи Флориана Вирца Сане вновь поразил ворота соперника, оформив дубль. Во втором тайме Германия продолжала атаки и почти не оставляла сопернику шансов.
Сане воспользовался ошибкой словацкой защиты и забил третий гол. В последние минуты игры вышедший на замену Ридле Баку после передачи Сергея Гнабри забил гол.
В итоге дебютант Ассан Уэдраого после передачи Сане забил гол, доведя счёт до окончательных 6:0. Словакия лишь изредка угрожала контратаками, но забить не смогла.
Эта победа обеспечила Германии первое место в группе и прямую путёвку на чемпионат мира 2026 года. Этот результат свидетельствует о сильной и уверенной игре немецкой команды.