Rossiya havo mudofaasi 31 dronni yo‘q qildi
Rossiya Mudofaa vazirligining xabariga ko‘ra, 18-noyabrga o‘tar kechasi Rossiya hududida Ukraina dronlari bilan bog‘liq jiddiy voqea yuz berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Vazirlikning ma’lumotlariga ko‘ra, Ukraina tomonidan uchirilgan 31 ta uchuvchisiz uchar qurilma Rossiya havo mudofaa tizimlari tomonidan aniqlanib, yo‘q qilingan. Dronlar asosan quyidagi hududlarda aniqlangan: Voronej va Tambov viloyatlarida 10 ta dron, Rostov va Yaroslavl viloyatlarida 3 ta dron, Smolensk viloyatida 2 ta dron, Bryansk, Kursk hamda Oryol viloyatlarida esa har birida bittadan dron yo‘q qilingan.
Ushbu voqea Rossiya va Ukraina o‘rtasidagi ziddiyatlar kuchayib borayotganini yana bir bor tasdiqlaydi. Rossiya Mudofaa vazirligi havo hujumidan mudofaa tizimlari o‘z vazifasini to‘liq bajarganini ta’kidlab, ushbu harakatlar aholining xavfsizligini ta’minlashga qaratilganini bildirdi.

Россия противовоздушная оборона уничтожила 31 дрон
По сообщению Министерства обороны России, в ночь на 18 ноября на территории России произошёл серьёзный инцидент, связанный с украинскими дронами. Об этом сообщает Zamin.uz.
По данным ведомства, 31 беспилотное летательное средство, запущенное Украиной, было обнаружено и уничтожено системами противовоздушной обороны России. Дроны в основном были зафиксированы в следующих регионах: 10 дронов в Воронежской и Тамбовской областях, по 3 дрона в Ростовской и Ярославской областях, 2 дрона в Смоленской области, а также по одному дрону в Брянской, Курской и Орловской областях.
Этот инцидент вновь подтверждает обострение противостояния между Россией и Украиной. Министерство обороны России подчеркнуло, что системы ПВО полностью выполнили свои задачи, а данные действия направлены на обеспечение безопасности населения.