Ronaldu Vashingtonda Tramp bilan uchrashadi
Saudiyaning "An Nasr" klubi futbolchisi bo‘lgan Ronaldu bugun, 18-noyabr kuni AQSh prezidenti Donald Tramp bilan uchrashishi kutilmoqda. Bu haqda "Mundo Deportivo" xabar bermoqda.
Uchrashuvning mazmuni hozircha sir tutilmoqda. Rasmiylar tomonidan bu borada biror ma’lumot berilmagani sababli futbol olamida turli taxminlar paydo bo‘lgan.
Ayrimlar uchrashuv sport tadbirlari haqida bo‘lishini taxmin qilsa, boshqalar 2026-yilgi Jahon chempionatiga oid masalalar muhokama qilinishi mumkinligini aytmoqda. Har qanday holatda ham, Ronalduning "Oq uy"da qabul qilinishi katta e’tiborni tortishi tabiiy.
Shuningdek, ma’lum bo‘lishicha, 40 yoshli Ronaldu yaqinda Portugaliya terma jamoasining Jahon chempionatiga saralash bosqichidagi so‘nggi o‘yinida maydonga tushmagan. Shunga qaramay, Portugaliya terma jamoasi Armaniston ustidan 9:1 hisobida g‘alaba qozonib, to‘g‘ridan-to‘g‘ri Jahon chempionatiga yo‘llanma olgan.
Futbol muxlislari esa Ronalduning qayerga bormasin, o‘sha yerda qiziqarli voqealar yuz berishini ta’kidlashmoqda. Shu sababli uning "Oq uy"dagi uchrashuvi ham katta qiziqish uyg‘otmoqda.

Роналду встретится с Трампом в Вашингтоне
Известный португальский футболист Криштиану Роналду в ближайшие часы посетит столицу США Вашингтон. Об этом сообщает Zamin.uz.
Футболист саудовского клуба "Ан-Наср" Роналду сегодня, 18 ноября, ожидается на встрече с президентом США Дональдом Трампом. Об этом сообщает "Mundo Deportivo".
Содержание встречи пока держится в секрете. Поскольку официальные лица не предоставили никакой информации, в футбольном мире появились различные предположения.
Некоторые предполагают, что встреча будет посвящена спортивным мероприятиям, другие считают, что могут обсуждаться вопросы, связанные с Чемпионатом мира 2026 года. В любом случае, прием Роналду в "Белом доме" естественно привлекает большое внимание.
Также стало известно, что 40-летний Роналду недавно не вышел на поле в последнем отборочном матче сборной Португалии на Чемпионат мира. Тем не менее, сборная Португалии одержала победу над Арменией со счетом 9:1 и напрямую квалифицировалась на Чемпионат мира.
Футбольные болельщики отмечают, что куда бы ни отправлялся Роналду, там происходят интересные события. Поэтому его встреча в "Белом доме" вызывает большой интерес.