Shinhan Bank o‘zbek tilida xizmat ko‘rsatishni boshladi
Janubiy Koreyaning yirik moliyaviy tashkiloti hisoblangan Shinhan Bank endilikda o‘z mijozlariga o‘zbek tilida moliyaviy maslahat xizmatlarini taqdim etishni yo‘lga qo‘ydi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda The Korea Herald xabar berdi. Umuman olganda, mazkur bank xorijlik mijozlar uchun 12 tilda xizmat ko‘rsatadi, jumladan, rus tilida ham.
Ayniqsa, o‘zbek tilidagi xizmatlarga talabning oshishi Janubiy Koreyaga ish izlab borayotgan o‘zbekistonliklar sonining ortishi bilan bog‘liq. Shinhan Bankning xorijlik mijozlar bilan ishlash markazi koreys tilini bilmaydigan shaxslar uchun xalqaro pul o‘tkazmalari, hisob raqamlarini ochish, mobil bank xizmatlari hamda og‘zaki tarjima xizmatlarini taklif etadi.
Bank vakili bu borada shunday deydi: "Biz xorijlik mijozlar uchun moliyaviy xizmatlarga oid qiyinchiliklarni bartaraf etishda davom etamiz." Shinhan Bank Janubiy Koreyaning eng yirik moliyaviy konglomeratlaridan biri bo‘lib, uning bosh qarorgohi Seulda joylashgan. Mazkur bankning tarixi 1897-yilda tashkil etilgan va mamlakatdagi birinchi bank sifatida faoliyat boshlagan Hanseong Bank nomi bilan bog‘liq.

Shinhan Bank начал обслуживать на узбекском языке
Крупная финансовая организация Южной Кореи Shinhan Bank теперь предоставляет своим клиентам финансовые консультации на узбекском языке. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает The Korea Herald. В целом, данный банк обслуживает иностранных клиентов на 12 языках, в том числе и на русском.
Особенно рост спроса на услуги на узбекском языке связан с увеличением числа узбекистанцев, ищущих работу в Южной Корее. Центр работы с иностранными клиентами Shinhan Bank предлагает международные денежные переводы, открытие счетов, мобильный банкинг и устные переводческие услуги для лиц, не владеющих корейским языком.
Представитель банка в этом отношении говорит: «Мы продолжаем устранять трудности, связанные с финансовыми услугами для иностранных клиентов.» Shinhan Bank является одним из крупнейших финансовых конгломератов Южной Кореи, его головной офис расположен в Сеуле. История этого банка связана с Hanseong Bank, основанным в 1897 году и ставшим первым банком в стране.