Hujum natijasida yong‘inlar yuzaga kelgan va 12 kishi jarohat olgan. Hududiy gubernator Ivan Fedorovning so‘zlariga ko‘ra, hujum oqibatida bir nechta binolar, do‘konlar va avtomobillar zarar ko‘rgan.
Jarohat olganlar mahalliy shifoxonalarga yetkazilib, ularga tibbiy yordam ko‘rsatilmoqda. Favqulodda xizmatlar shahar bo‘ylab 12 joyda ish olib bordi.
Yong‘in o‘chirish xizmati uylar va boshqa binolardagi yong‘inlarni o‘chirish bilan shug‘ullandi. Politsiya va tibbiyot xodimlari esa evakuatsiya va yordam ko‘rsatish ishlarini tashkil qildi.
Ma’muriyat tomonidan berilgan ma’lumotga ko‘ra, yong‘inlar nazoratga olingan. Rossiya kuchlari Zaporijiya viloyatining katta qismini nazorat qilayotganiga qaramay, shahar Ukraina nazorati ostida qolmoqda.
Ushbu hujum hududdagi infratuzilma va tinch aholi uchun xavf xavotirli darajada davom etayotganini ko‘rsatmoqda. Shu bilan birga, Rossiya tomonidan tayinlangan viloyat rahbari Yevgeniy Belitskiy Ukraina kuchlari Rossiya nazoratidagi hududlarda elektr tarmoqlariga zarba berganini ma’lum qildi.
Natijada, taxminan 40 ming kishi elektr energiyasiz qolgan. Bu holat hududda xavfsizlik va xizmat ko‘rsatish borasida muammolar davom etayotganini yana bir bor tasdiqlaydi.

Российская атака дронов в Запорожье ранила 12 человек
Во вторник российские войска нанесли удар дронами по украинскому городу Запорожье. Об этом сообщил Zamin.uz.
В результате атаки возникли пожары, пострадали 12 человек. По словам территориального губернатора Ивана Федорова, в результате нападения были повреждены несколько зданий, магазинов и автомобилей.
Пострадавшие доставлены в местные больницы, им оказывается медицинская помощь. Аварийные службы работали в 12 местах по всему городу.
Пожарная служба занималась тушением пожаров в жилых и других зданиях. Полиция и медицинские работники организовали эвакуацию и оказание помощи.
По информации администрации, пожары взяты под контроль. Несмотря на то, что российские войска контролируют большую часть Запорожской области, город остается под контролем Украины.
Эта атака показывает, что угроза для инфраструктуры и мирного населения в регионе сохраняется на тревожном уровне. В то же время назначенный Россией глава области Евгений Белицкий сообщил, что украинские войска нанесли удары по электросетям на территориях, контролируемых Россией.
В результате около 40 тысяч человек остались без электроэнергии. Эта ситуация вновь подтверждает продолжающиеся проблемы с безопасностью и предоставлением услуг в регионе.