Namanganda YPX xodimi yo‘l halokatida halok bo‘ldi
Namanganda yo‘l-transport hodisasi oqibatida YPX xodimi Doniyor Nurillayev halok bo‘ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda Ichki ishlar vazirligi matbuot xizmati xabar berdi. Fojia 25-noyabr kuni soat 20:00 atrofida yuz bergan.
Xodim tartibga solinmagan piyodalar o‘tish joyidan o‘tayotgan vaqtda, uni avtomobil urib yuborgan. Aniqlanishicha, Doniyor Nurillayev Ichki ishlar vazirligining Yangi Namangan tumanidagi gospitaliga yo‘l olayotgan bo‘lgan.
Uni urib yuborgan haydovchi voyaga yetmagan, haydovchilik guvohnomasiga ega bo‘lmagan shaxs bo‘lib, Onix rusumli avtomobilni yuqori tezlikda boshqargan va quvib o‘tish harakatini amalga oshirgan. Hodisa natijasida xodim og‘ir tan jarohatlari olib, voqea joyida vafot etgan.
Mazkur holat yuzasidan Yangi Namangan tumani prokuraturasi tomonidan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan. Hozirda tergov ishlari olib borilmoqda.

В Намангане сотрудник ГИБДД погиб в дорожно-транспортном происшествии
В Намангане в результате дорожно-транспортного происшествия погиб сотрудник ГИБДД Дониёр Нуриллаев. Об этом сообщил Zamin.uz.
Об этом сообщил пресс-служба Министерства внутренних дел. Трагедия произошла 25 ноября около 20:00.
Сотрудник переходил нерегулируемый пешеходный переход, когда его сбил автомобиль. Как выяснилось, Дониёр Нуриллаев направлялся в госпиталь Министерства внутренних дел в Янгином районе Намангана.
Водитель, сбивший его, был несовершеннолетним, не имел водительского удостоверения, управлял автомобилем марки Onix на высокой скорости и совершал обгон. В результате происшествия сотрудник получил тяжелые телесные повреждения и скончался на месте.
По данному факту прокуратура Янгинского района Намангана возбудила уголовное дело. В настоящее время ведется расследование.