Bu haqda Daily Beast xabar berdi. Postlarning ko‘pchiligi MAGA (Make America Great Again) harakatiga oid kontentdan iborat bo‘lib, ular orasida Fox News, konservativ bloger Benni Jonson va radioboshlovchi Aleks Jonsning materiallari ham bor edi.
Xabarga ko‘ra, Tramp soat 19:09 dan 23:57 gacha bo‘lgan vaqt oralig‘ida postlar joylashtirib, ba’zi hollarda bir daqiqada bir necha marta post qilgan. Ayrim postlarini esa ikki marta chop etgan.
U faoliyatini repostlar bilan boshlagan bo‘lsa-da, keyinroq o‘zining shaxsiy fikrlarini ham bildira boshladi. Masalan, Arizona senatori va sobiq astronavt Mark Kellini tanqid qilib, uni "sotqin" deb atadi.
Bu tanqid senator Kellining harbiy xizmatchilarga noqonuniy buyruqlarni bajarishdan bosh tortish konstitutsiyaviy huquq ekanini eslatgan videosi ortidan paydo bo‘lgan. Truth Social platformasida doimiy faol foydalanuvchi sifatida tanilgan Trampning bu qadar ko‘p post joylashtirishi ko‘plab foydalanuvchilarni hayratda qoldirdi.

Трамп за 5 часов опубликовал более 160 постов
Вечером 1 декабря 2025 года бывший президент США Дональд Трамп разместил более 160 постов в социальной сети Truth Social всего за 5 часов. Об этом сообщил Zamin.uz.
Об этом также сообщил Daily Beast. Большинство постов были связаны с движением MAGA (Make America Great Again), среди них были материалы Fox News, консервативного блогера Бенни Джонсона и радиоведущего Алекса Джонса.
По сообщению, Трамп публиковал посты в промежутке с 19:09 до 23:57, иногда несколько раз в минуту. Некоторые посты он публиковал дважды.
Хотя он начал с репостов, позже он стал выражать и свои личные мнения. Например, он критиковал сенатора Аризоны и бывшего астронавта Марка Келли, назвав его «предателем».
Эта критика появилась после видео, в котором сенатор Келли напомнил, что отказ военным выполнять незаконные приказы является конституционным правом. Трамп, известный как активный пользователь платформы Truth Social, удивил многих пользователей таким количеством публикаций.