Ferran Torres xet-trik qayd etdi, "Barselona" g‘alaba qozondi
2025-yil 7-dekabr kuni La Liganing 15-turida "Barselona" jamoasi safarda "Betis"ni 5:3 hisobida mag‘lub etdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu o‘yinda Ferran Torres xet-trik qayd etgan bo‘lsa, Lamin Yamal penaltidan gol urdi. Mezbonlarning oxirgi daqiqalardagi harakatlari o‘yin natijasini o‘zgartira olmadi, ammo uchrashuvni yanada qiziqarli qildi.
O‘yin yuqori tempda boshlandi va "Betis" jamoasi 6-daqiqadayoq hisobni ochdi. Fornalsning zarbasi darvozabonni chalg‘itdi va Antoni to‘pni darvozaga joyladi.
Biroq, "Barselona" darhol tashabbusni qo‘lga oldi. Jarima maydonchasiga uzatilgan to‘pni Ferran Torres bir zarbada darvozaga yo‘llab, hisobni tenglashtirdi.
"Barselona" hujumlarini davom ettirdi. O‘ng qanotdan amalga oshirilgan navbatdagi hujumda Torres yana gol urib, dublni rasmiylashtirdi.
Mehmonlar o‘yinni o‘z nazoratiga oldi. Pedrining aniq pasidan so‘ng Barchi jarima maydonchasiga kirib, yaqin burchakka zarba yo‘lladi va hisobni 3:1 ko‘rinishiga olib keldi.
Tanaffusga yaqin Ferran Torres uzoq masofadan kuchli zarba berib, xet-trikni rasmiylashtirdi. To‘p raqib himoyachisiga tegib, darvozaning pastki burchagiga kirib ketdi, natijada hisob 4:1 bo‘ldi.
Ikkinchi bo‘limda o‘yin tempida biroz pasayish kuzatildi. Ammo asosiy voqealardan biri VAR tomonidan qayd etilgan qoida buzilishi bo‘ldi.
"Betis" himoyachisi Barta to‘pni qo‘li bilan to‘xtatgani uchun penalti belgilandi. Lamin Yamal penaltini ishonchli amalga oshirib, hisobni 5:1 ko‘rinishiga keltirdi.
"Betis" o‘yinga qaytishga harakat qildi. Burchak to‘pidan keyin Abde uzoq ustunga uzatma berdi va Lorente yaqin masofadan gol urib, hisobni qisqartirdi.
Qo‘shimcha vaqtda mezbonlar yana bir imkoniyatga ega bo‘lishdi. Ez Abde jarima maydonchasiga kirganida Kunde tomonidan yiqitildi.
Xuan Ernandes belgilangan penaltini aniq amalga oshirib, hisobni 5:3 ko‘rinishiga olib keldi. Shunga qaramay, "Barselona" o‘z ustunligini saqlab qoldi va muhim g‘alabani qo‘lga kiritdi.

Ферран Торрес сделал хет-трик, "Барселона" одержала победу
7 декабря 2025 года в 15-м туре Ла Лиги команда "Барселона" на выезде обыграла "Бетис" со счётом 5:3. Об этом сообщает Zamin.uz.
В этой игре Ферран Торрес оформил хет-трик, а Ламин Ямал забил гол с пенальти. Действия хозяев в последние минуты не изменили результат матча, но сделали встречу ещё более интересной.
Игра началась в высоком темпе, и команда "Бетис" уже на 6-й минуте открыла счёт. Удар Форналса сбил с толку вратаря, и Антони отправил мяч в ворота.
Однако "Барселона" сразу же взяла инициативу в свои руки. Мяч, переданный в штрафную площадь, Ферран Торрес одним ударом отправил в ворота, сравняв счёт.
"Барселона" продолжила атаки. В очередной атаке с правого фланга Торрес снова забил гол, оформив дубль.
Гости взяли игру под свой контроль. После точной передачи Педри Барчи вошёл в штрафную и пробил в ближний угол, доведя счёт до 3:1.
Ближе к перерыву Ферран Торрес мощным ударом издали оформил хет-трик. Мяч коснулся защитника соперника и залетел в нижний угол ворот, в результате счёт стал 4:1.
Во втором тайме наблюдалось некоторое снижение темпа игры. Однако одним из ключевых событий стало нарушение правил, зафиксированное с помощью VAR.
За то, что защитник "Бетиса" Барта остановил мяч рукой, был назначен пенальти. Ламин Ямал уверенно реализовал пенальти, доведя счёт до 5:1.
"Бетис" попытался вернуться в игру. После углового Абде сделал передачу на дальнюю штангу, и Лоренте с близкого расстояния забил гол, сократив разрыв в счёте.
В добавленное время хозяева получили ещё один шанс. Когда Эз Абде вошёл в штрафную, Кунде сбил его.
Хуан Эрнандес точно реализовал назначенный пенальти, доведя счёт до 5:3. Тем не менее, "Барселона" сохранила своё преимущество и одержала важную победу.