Goa klubidagi yong‘inda 23 kishi halok bo‘ldi
Hindistonning Goa shtatidagi tungi klubda yong‘in sodir bo‘lib, kamida 23 kishi halok bo‘lgani haqida xabar berildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda “The Indian Express” nashri ma’lumot tarqatgan. Politsiya dastlabki tekshiruvlarga asoslanib, yong‘in gaz ballonining portlashi oqibatida yuzaga kelgan bo‘lishi mumkinligini taxmin qilmoqda.
Portlashdan keyin olov tezda binoni qamrab olib, ichkaridagi odamlarni evakuatsiya qilishni qiyinlashtirgan. Qutqaruv xizmatlari voqea joyiga tezkorlik bilan yetib borib, yong‘inni o‘chirish va jabrlanganlarni qutqarish ishlarini olib borgan.
Afsuski, aksariyat qurbonlarning jasadlari klubning oshxona qismidan topilgan bo‘lib, ularning ko‘pchiligi klub xodimlari ekanligi aniqlangan. Bundan tashqari, zinapoyalarda ham ikki kishining jasadi topilgan.
Hodisa yuzasidan rasmiylar tomonidan to‘liq tergov ishlari boshlangan. Yong‘inning aniq sabablari o‘rganilmoqda.

В пожаре в клубе Гоа погибло 23 человека
В ночном клубе штата Гоа в Индии произошёл пожар, в результате которого, по сообщениям, погибло не менее 23 человек. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщил портал «The Indian Express». Полиция, основываясь на предварительных проверках, предполагает, что пожар мог возникнуть из-за взрыва газового баллона.
После взрыва огонь быстро охватил здание, что затруднило эвакуацию людей внутри. Спасательные службы оперативно прибыли на место происшествия и приступили к тушению пожара и спасению пострадавших.
К сожалению, большинство тел жертв были обнаружены в кухонной части клуба, при этом установлено, что многие из них — сотрудники клуба. Кроме того, тела двух человек были найдены на лестнице.
По факту происшествия официальные лица начали полное расследование. Точные причины пожара выясняются.