Papa John’s Qozog‘iston va Qirg‘izistonda yopildi
Papa John’s pitseriya tarmog‘i Qozog‘iston va Qirg‘izistonda o‘z faoliyatini to‘xtatdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda Daniyar Monolbayevga asoslanib Kursiv Kazakhstan nashri xabar berdi. Daniyar Monolbayev ushbu hududlarda franchayzing huquqiga ega bo‘lgan tadbirkor hisoblanadi.
Tadbirkorning ma’lum qilishicha, mavjud moliyaviy mablag‘lar asosan muhim to‘lovlarni qoplash uchun yo‘naltirilgan. Ular ish haqlari, soliqlar, ijara to‘lovlari va qarzlarning qisman to‘lanishini o‘z ichiga oladi.
Shuningdek, Qozog‘istonda xodimlarning ko‘plab qismiga boshqa kompaniyalarda ish topishda yordam ko‘rsatilgani ta’kidlandi. Avvalroq ma’lum qilinganidek, Almatidagi Papa John’s tarmog‘iga tegishli olti filial yopilgan bo‘lib, ularning o‘rnida Bellissimo Pizza faoliyat yuritishni boshlaydi.
Papa John’s pitseriya tarmog‘i 1984 yilda amerikalik tadbirkor Jon Shnatter tomonidan asos solingan. Bugungi kunda ushbu tarmoq dunyo bo‘ylab 5 mingdan ortiq filialga ega.
U AQSh, Kanada, Meksika, Yevropa davlatlari, Yaqin Sharq, Osiyo, Lotin Amerikasi va Afrika mamlakatlarida o‘z xizmatlarini taklif etadi.

Papa John’s закрылся в Казахстане и Кыргызстане
Сеть пиццерий Papa John’s прекратила свою деятельность в Казахстане и Кыргызстане. Об этом сообщил Zamin.uz.
Об этом со ссылкой на Данияра Монолбаева сообщил журнал Kursiv Kazakhstan. Данияр Монолбаев является предпринимателем, обладающим правом франчайзинга в этих регионах.
По словам предпринимателя, имеющиеся финансовые средства в основном направлены на покрытие важных платежей. Они включают частичную оплату заработной платы, налогов, арендных платежей и долгов.
Также отмечается, что в Казахстане многим сотрудникам помогли найти работу в других компаниях. Ранее сообщалось, что шесть филиалов сети Papa John’s в Алматы были закрыты, а на их месте начала работать Bellissimo Pizza.
Сеть пиццерий Papa John’s была основана в 1984 году американским предпринимателем Джоном Шнаттером. Сегодня эта сеть насчитывает более 5 тысяч филиалов по всему миру.
Она предлагает свои услуги в США, Канаде, Мексике, странах Европы, Ближнего Востока, Азии, Латинской Америки и Африки.