Samolyot eshigini ochmoqchi bo‘lgan yo‘lovchi qo‘lga olindi
Gonkong politsiyasi 11-dekabr kuni Cathay Pacific aviakompaniyasining CX811 reysida sodir bo‘lgan hodisa sababli bir yo‘lovchini qo‘lga olganini ma’lum qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, 10-dekabr kuni Bostondan Gonkongga uchayotgan samolyotda bir yo‘lovchi samolyot eshigini ochishga uringan. Ushbu harakat parvoz xodimlari tomonidan darhol to‘xtatilgan.
Hodisa natijasida hech kimga jismoniy zarar yetmagan va xavfsizlik ta’minlangan. Aviakompaniya vakilining so‘zlariga ko‘ra, voqea vaqtida aeronavigatsiya xodimi vaziyatni darhol sezib, eshikning to‘liq yopiqligini va xavfsizligini tekshirgan.
Shuningdek, hodisa haqida tegishli idoralarga va politsiyaga tezkorlik bilan xabar berilgan. Hozirda voqea yuzasidan surishtiruv ishlari olib borilmoqda.

Пассажир, пытавшийся открыть дверь самолёта, был задержан
Полиция Гонконга сообщила 11 декабря о задержании одного пассажира рейса CX811 авиакомпании Cathay Pacific из-за инцидента на борту. Об этом сообщает Zamin.uz.
По данным, 10 декабря на самолёте, летевшем из Бостона в Гонконг, один пассажир попытался открыть дверь самолёта. Это действие было немедленно пресечено экипажем.
В результате инцидента никто не пострадал, безопасность была обеспечена. По словам представителя авиакомпании, во время происшествия авианавигатор сразу заметил ситуацию, проверил, что дверь полностью закрыта и безопасна.
Кроме того, о происшествии оперативно сообщили в соответствующие органы и полицию. В настоящее время проводится расследование инцидента.
Благодаря своевременно принятым мерам безопасности на борту самолёта удалось избежать серьёзных последствий.