Kalkuttada Messiga bag‘ishlab 21 metrli haykal o‘rnatildi
Hindistonning Kalkutta shahrida dunyo futboli yulduzi Lionel Messiga bag‘ishlab 21 metr balandlikdagi ulkan haykal o‘rnatildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Argentina milliy terma jamoasi sardori va AQShning "Inter Mayami" klubi hujumchisi Messi ushbu voqeaga o‘z munosabatini bildirdi. Messi Kalkutta aholisining e’tiboridan mamnun ekanini ta’kidlab, bu yuksak hurmatni katta sharaf deb atadi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Kalkutta aholisi nafaqat uni, balki Argentina milliy jamoasini ham doimiy ravishda qo‘llab-quvvatlab kelmoqda. "Bu ajoyib tuyg‘ular", — dedi Messi.
Ma’lum qilinishicha, haykalning balandligi 21 metrni tashkil etadi. Ushbu inshoot futbol yulduzining shon-shuhrati va muxlislarning samimiy hurmatini ifodalaydi.
Shuningdek, eslatib o‘tamiz, Messi 2023 yil yozidan boshlab "Inter Mayami" klubi safida faoliyat olib bormoqda. 38 yoshli futbolchining ushbu klub bilan tuzgan shartnomasi 2025 yil dekabr oyining oxirigacha amal qiladi.

В Калькутте установлен 21-метровый памятник, посвящённый Месси
В индийском городе Калькутта установлен огромный памятник высотой 21 метр в честь мировой футбольной звезды Лионеля Месси. Об этом сообщает Zamin.uz.
Капитан национальной сборной Аргентины и нападающий американского клуба "Интер Майами" Месси выразил свое отношение к этому событию. Месси отметил, что доволен вниманием жителей Калькутты и назвал эту высокую честь большой честью.
По его словам, жители Калькутты поддерживают не только его, но и национальную сборную Аргентины постоянно. "Это удивительные чувства", — сказал Месси.
Сообщается, что высота памятника составляет 21 метр. Это сооружение отражает славу футбольной звезды и искреннее уважение поклонников.
Также напомним, что Месси с лета 2023 года выступает за клуб "Интер Майами". Контракт 38-летнего футболиста с этим клубом действует до конца декабря 2025 года.
В этот период Месси выходит на поле в качестве главной звезды клуба и демонстрирует свое мастерство.