Mashhur rejissyor Rob Reyner va rafiqasi o‘ldirildi
Amerikalik mashhur rejissyor Rob Reyner va uning rafiqasi Mishel Singer Reyner Los-Anjeles shahrining Brentvud tumanidagi uylarida o‘lik holda topildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu hodisa haqida Amerika ommaviy axborot vositalari xabar tarqatdi. Ma’lum qilinishicha, ular 14-dekabr kuni kunduzi favqulodda xizmatlarga kelib tushgan chaqiruvdan so‘ng aniqlangan.
Voqea tafsilotlari hozircha o‘rganilmoqda. Deutsche Welle nashrining ma’lumotiga ko‘ra, jabrlanuvchilarning tanasida pichoqlangan jarohatlar aniqlangan.
Los-Anjeles meri Karen Bass va oila vakillari er-xotinning o‘limini tasdiqladi. Hozirda politsiya hodisa yuzasidan hech qanday gumondor bo‘lmagani haqida ma’lum qildi.
Tergov ishlari davom etmoqda, shuningdek, yaqin qarindoshlardan guvohlik olish rejalashtirilgan. Rob Reyner "Garri Salli bilan uchrashganda", "Mizeri", "Malika kelini" va "Meni tark etma" kabi mashhur filmlar muallifi sifatida tanilgan.

Известный режиссер Роб Рейнер и его жена убиты
Известный американский режиссёр Роб Рейнер и его жена Мишель Сингер Рейнер были найдены мёртвыми в их доме в районе Брентвуд города Лос-Анджелес. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом происшествии сообщили американские СМИ. Сообщается, что они были обнаружены после вызова экстренных служб днём 14 декабря.
Подробности инцидента пока изучаются. По данным издания Deutsche Welle, на телах жертв обнаружены ножевые ранения.
Мэр Лос-Анджелеса Карен Басс и представители семьи подтвердили смерть супругов. В настоящее время полиция заявила, что подозреваемых по делу нет.
Расследование продолжается, также планируется опрос близких родственников. Роб Рейнер известен как автор таких известных фильмов, как «Когда Гарри встретил Салли», «Мизери», «Принцесса невеста» и «Не уходи».