Wildberries onlayn kinoteatr ochishga tayyorlanmoqda
Savdo sohasidagi yirik kompaniya Wildberries o‘z xizmatlar doirasini kengaytirishni rejalashtirmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Rossiyaning RBK nashri xabariga ko‘ra, kompaniya onlayn kinoteatr ochish ustida ish olib bormoqda. Agar loyiha muvaffaqiyatli amalga oshsa, bu Wildberries’ga nafaqat savdo bozorida, balki video-kontent sohasida ham o‘z o‘rnini egallash imkonini beradi.
Avvalroq kompaniya Ivi striming platformasini sotib olish masalasini ko‘rib chiqqan, biroq tayyor xizmatni xarid qilishdan voz kechib, mutlaqo yangi platformani yaratishga qaror qilgan. Bu qaror Wildberries’ning uzoq muddatli strategiyaga tayanayotganini ko‘rsatadi.
Manbalarga ko‘ra, yangi kinoteatr 2026 yilda ishga tushirilishi kutilmoqda. Loyihaning kontent siyosati va ijodiy yo‘nalishini Comedy Club Production asoschisi Artur Janibekyan boshqarishi mumkin.
U ilgari mashhur “Nasha Russia”, “Dom-2” va “Universitet” kabi loyihalar ustida ishlagan. Shuningdek, kompaniya matbuot xizmati ushbu yangilikka izoh berishdan bosh tortdi.
Ular onlayn kinoteatr haqidagi xabarlarni na tasdiqladi, na inkor etdi. E’tiborga molik tomoni shundaki, Wildberries oxirgi yillarda faqat onlayn savdo bilan cheklanib qolmayapti.
Kompaniya TikTok’ka o‘xshash Wibes ijtimoiy tarmog‘ini ishga tushirdi, 2023 yil dekabr oyida esa O‘zbekistonda taksi xizmatini yo‘lga qo‘ydi. Bundan tashqari, Fun&Sun turoperatorini sotib olishi kompaniyaning xizmatlar doirasini kengaytirib, ekotizimni mustahkamlayotganini ko‘rsatadi.
Agar onlayn kinoteatr loyihasi amalga oshsa, Wildberries Rossiya va mintaqada striming bozorida kuchli o‘yinchiga aylanishi mumkin. Bu esa raqobatni oshirib, tomoshabinlarga yanada boy va qiziqarli kontent taklif etilishiga zamin yaratadi.

Wildberries готовится открыть онлайн-кинотеатр
Крупная компания в сфере торговли Wildberries планирует расширить спектр своих услуг. Об этом сообщает Zamin.uz.
По информации российского издания РБК, компания работает над созданием онлайн-кинотеатра. Если проект будет успешно реализован, это позволит Wildberries занять место не только на рынке торговли, но и в сфере видеоконтента.
Ранее компания рассматривала возможность приобретения стриминговой платформы Ivi, однако отказалась от покупки готового сервиса и решила создать совершенно новую платформу. Это решение свидетельствует о том, что Wildberries опирается на долгосрочную стратегию.
По данным источников, новый кинотеатр планируется запустить в 2026 году. Контентную политику и творческое направление проекта может возглавить основатель Comedy Club Production Артур Джанибекян.
Ранее он работал над такими известными проектами, как «Наша Russia», «Дом-2» и «Университет». При этом пресс-служба компании отказалась комментировать эту новость.
Они ни подтвердили, ни опровергли сообщения об онлайн-кинотеатре. Примечательно, что в последние годы Wildberries не ограничивается только онлайн-торговлей.
Компания запустила социальную сеть Wibes, похожую на TikTok, а в декабре 2023 года начала работу службы такси в Узбекистане. Кроме того, приобретение туроператора Fun&Sun свидетельствует о расширении спектра услуг компании и укреплении экосистемы.
Если проект онлайн-кинотеатра будет реализован, Wildberries может стать сильным игроком на рынке стриминга в России и регионе. Это повысит конкуренцию и создаст условия для предложения зрителям более богатого и интересного контента.