Aralash yakkakurash olamining taniqli vakili Xabib Nurmagomedov so‘nggi kunlarda Ummon davlatida bo‘lib, u yerdan olgan taassurotlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Mashhur sportchi o‘zining Telegram sahifasida Ummonga oid fikrlarini qisqa, ammo samimiy tarzda bayon etdi. "So‘nggi ikki kundan beri Ummondaman.
Bu yer menga juda yoqdi. Imon-islomiy ruh, tinchlik va tartib darhol seziladi.
Bu mamlakatga borishni har kimga tavsiya qilaman", — deb yozdi Xabib. Xabibni Ummon nafaqat o‘zining iqlimi va tabiati, balki tinch va osoyishta hayot tarzi, mehmondo‘stlik va islomiy qadriyatlari bilan ham hayratda qoldirgani seziladi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, mamlakatdagi umumiy muhit sportchida iliq tuyg‘ular qoldirgan. Ma’lumot uchun, Ummon Arabiston yarim orolida joylashgan mustaqil davlat bo‘lib, uning poytaxti Maskat shahridir.
Mamlakat aholisi taxminan 5,5 million kishidan iborat. Ummon so‘nggi yillarda o‘zining tinchliksevarligi, xavfsizligi va boy madaniyati sababli sayyohlar orasida mashhur yo‘nalishlardan biriga aylangan.

Хабиб Нурмагомедов: "Оман мне очень понравился"
Известный представитель мира смешанных единоборств Хабиб Нурмагомедов в последние дни находился в Омане и поделился своими впечатлениями от этой страны. Об этом сообщает Zamin.uz.
Знаменитый спортсмен на своей странице в Telegram кратко, но искренне выразил свои мысли об Омане. "Последние два дня я в Омане.
Мне здесь очень понравилось. Вера — исламский дух, спокойствие и порядок ощущаются сразу.
Рекомендую каждому посетить эту страну", — написал Хабиб. Очевидно, что Оман поразил Хабиба не только своим климатом и природой, но и спокойным и размеренным образом жизни, гостеприимством и исламскими ценностями.
По его словам, общая атмосфера в стране оставила у спортсмена тёплые чувства. Для справки, Оман — независимое государство, расположенное на Аравийском полуострове, его столицей является город Маскат.
Население страны составляет примерно 5,5 миллиона человек. В последние годы Оман стал одним из популярных направлений среди туристов благодаря своей миролюбивости, безопасности и богатой культуре.