Rossiyada mudofaa zavodi rahbari o‘zini yoqdi
Rossiyada mudofaa uskunalari ishlab chiqaruvchi zavod rahbari Vladimir Arsenyev o‘z joniga qasd qilishga urindi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U Moskva markazidagi Qizil Maydonda o‘zini yoqib yubordi. Ushbu voqea uning kompaniyasidagi moliyaviy va ishlab chiqarish muammolari bilan bog‘liq ekani aytilmoqda.
Ma’lum bo‘lishicha, Arsenyev rahbarlik qilgan kompaniya Rossiyaning Ukrainaga qarshi harbiy harakatlari boshlanganidan keyin tank ekipajlari uchun aloqa uskunalari qismlarini yetkazib berishga majbur bo‘lgan. Ishlab chiqarish jarayonini tezlashtirish va topshiriqlarni belgilangan muddatlarda bajarish talab qilingan.
Agar shartnomalar bajarilmasa, hukumat tomonidan jinoiy javobgarlik bilan tahdid qilingan. Biroq kompaniya moliyaviy qiyinchiliklar va boshqaruvdagi muammolar tufayli bankrotlik xavfiga duch kelgan.
2024 yilning iyul oyida Arsenyev shu og‘ir sharoitlar sabab o‘zini yoqib yuborgan. U og‘ir jarohatlar olgan va kasalxonada davolangan.
Bu voqea Rossiyadagi mudofaa sanoati korxonalariga ko‘rsatilayotgan bosim darajasini ochib bermoqda. Zavod hozirda faoliyatini davom ettirayotgan bo‘lsa-da, buyurtmalar hajmi keskin kamaygani va ish jarayonlari qisqartirilgani ma’lum qilinmoqda.

В России руководитель оборонного завода поджег себя
В России руководитель завода по производству оборонного оборудования Владимир Арсеньев попытался покончить с собой. Об этом сообщил Zamin.uz.
Он поджег себя на Красной площади в центре Москвы. Сообщается, что этот инцидент связан с финансовыми и производственными проблемами в его компании.
Известно, что компания под руководством Арсеньева была вынуждена поставлять части коммуникационного оборудования для экипажей танков после начала военных действий России против Украины. Требовалось ускорить производственный процесс и выполнить задания в установленные сроки.
В случае невыполнения контрактов угрожала уголовная ответственность со стороны правительства. Однако компания столкнулась с угрозой банкротства из-за финансовых трудностей и проблем в управлении.
В июле 2024 года Арсеньев поджег себя из-за этих тяжелых обстоятельств. Он получил серьезные травмы и проходил лечение в больнице.
Этот инцидент раскрывает уровень давления, оказываемого на предприятия оборонной промышленности в России. Хотя завод продолжает свою деятельность, сообщается о резком сокращении объёмов заказов и уменьшении производственных процессов.