Bondi plyajida yuz bergan hujumda boshiga o‘q tegib og‘ir jarohat olgan yosh politsiyachi Jek Hibbert kasalxonadan uyga chiqarildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U voqea davomida yelkasidan ham jarohat olgan va bir ko‘zining ko‘rish qobiliyatini yo‘qotgan. Hozirda Jek oilasi nazorati ostida uyda davolanishni davom ettirmoqda.
Hodisa Hanukkah bayrami davomida sodir bo‘lgan. Ikki qurollangan shaxs tomonidan uyushtirilgan hujum natijasida 40 dan ortiq odam jarohatlangan va 15 kishi halok bo‘lgan.
Politsiyachi Jek, jarohatiga qaramay, imkon qadar ko‘proq odamlarga yordam berishga harakat qilgan. Jekning oilasi uning uyga qaytishini mo‘jiza sifatida baholamoqda.
Ular jamoatchilikning qo‘llab-quvvatlashi va tibbiy xodimlarning fidokorona xizmatini yuqori baholashdi. Shuningdek, politsiyachiga tinchlik va ruhiy yordam zarurligini ta’kidladilar.
Politsiya ushbu hujumni terror harakati sifatida ko‘rib chiqmoqda. Ma’lum qilinishicha, gumonlanuvchilar Islomiy davlat g‘oyalaridan ilhomlangan holda bayramni nishonga olishgan.
Hujumchilar orasidan bir kishi qo‘lga olingan, uning otasi esa voqea joyida politsiya tomonidan zararsizlantirilgan.

Полицейский Джек, получивший ранения в нападении, вернулся домой
Молодой полицейский Джек Хибберт, получивший тяжелое ранение в голову в нападении на пляже Бонди, был выписан из больницы и вернулся домой. Об этом сообщает Zamin.uz.
В ходе инцидента он также получил травму плеча и потерял зрение на один глаз. В настоящее время Джек продолжает лечение дома под наблюдением семьи.
Событие произошло во время празднования Хануки. В результате нападения, совершенного двумя вооружёнными лицами, более 40 человек получили ранения, а 15 человек погибли.
Полицейский Джек, несмотря на свои ранения, старался помочь как можно большему количеству людей. Семья Джека считает его возвращение домой чудом.
Они высоко оценили поддержку общественности и самоотверженную работу медицинских работников. Также они подчеркнули необходимость покоя и психологической помощи для полицейского.
Полиция рассматривает это нападение как террористический акт. Сообщается, что подозреваемые были вдохновлены идеями Исламского государства и выбрали праздник в качестве цели.