Xitoy bozor nazorati organi mamlakatdagi quyosh energiyasi kompaniyalarini narx urushlarini to‘xtatishga chaqirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Rasmiylar kompaniyalarni narx kelishuvi va firibgarlik kabi adolatsiz amaliyotlardan ogohlantirdi. Ushbu chora-tadbirlar sanoatda adolatli raqobatni saqlash va narxlarni barqarorlashtirishga qaratilgan.
Davlat bozorni tartibga solish ma’muriyati mahsulot sifatini nazorat qilishni kuchaytirishini va noqonuniy faoliyatga qarshi qat’iy choralar ko‘rishini ma’lum qildi. So‘nggi yillarda ishlab chiqaruvchilarga bo‘lgan iqtisodiy bosim sababli sanoatda narxlarning keskin pasayishi va noaniq kelishuvlar kuzatilgan.
Shu sababli Xitoy hukumati raqobatni tartibga solish va sanoatning barqaror rivojlanishini ta’minlash maqsadida yangi choralarni amalga oshirmoqda. Rasmiylar ushbu nazorat choralarining asosiy maqsadi sanoatni barqaror rivojlantirish va iste’molchilarning manfaatlarini himoya qilish ekanini qayd etdi.
Shu bilan birga, davlat organlari kelgusida ham sanoatdagi adolatli raqobatni ta’minlash va noqonuniy amaliyotlarning oldini olish yuzasidan o‘z faoliyatini davom ettiradi. Bu esa quyosh energiyasi sektoridagi sifatni oshirish va barqarorlikni ta’minlashga xizmat qiladi.

Китай восстанавливает справедливость на рынке солнечной энергии
Китайский орган по контролю за рынком призвал компании солнечной энергетики в стране прекратить ценовые войны. Об этом сообщает Zamin.uz.
Официальные лица предупредили компании о недопустимости таких несправедливых практик, как ценовой сговор и мошенничество. Эти меры направлены на поддержание честной конкуренции в отрасли и стабилизацию цен.
Государственное управление по регулированию рынка заявило о намерении усилить контроль качества продукции и принять строгие меры против незаконной деятельности. В последние годы из-за экономического давления на производителей наблюдалось резкое снижение цен и неясные соглашения в отрасли.
По этой причине правительство Китая внедряет новые меры для регулирования конкуренции и обеспечения устойчивого развития отрасли. Официальные лица отметили, что основная цель этих контрольных мер — стабильное развитие отрасли и защита интересов потребителей.
Кроме того, государственные органы продолжат свою деятельность по обеспечению честной конкуренции в отрасли и предотвращению незаконных практик в будущем. Это будет способствовать повышению качества и обеспечению устойчивости в секторе солнечной энергетики.