Tramp va Zelenskiy uchrashuvi Yevropani xavotirga soldi
Yevropa davlatlari AQSH prezidenti va Ukraina yetakchisi o‘rtasidagi uchrashuv natijalaridan xavotirda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ular bu muloqot kutilmagan burilishlarga sabab bo‘lishi mumkinligini ta’kidlamoqda. CNN telekanalining NATOdagi ishonchli manbalariga asoslanib bergan xabariga ko‘ra, rasmiy Bryussel AQSH va Ukraina o‘rtasidagi hozirgi hamkorlikni ijobiy baholaydi.
Ammo Donald Tramp ishtirokidagi muzokaralar natijalarini oldindan aniq bashorat qilish qiyinligi yevropalik siyosatchilarni tashvishga solmoqda. Yevropa davlatlari mazkur uchrashuvdan umidvor bo‘lib, ijobiy xabarlar kutayotgan bo‘lsa-da, Trampning kutilmagan qarorlari siyosiy muvozanatga ta’sir ko‘rsatishi ehtimolini ham inkor etmayapti.
Ushbu vaziyat, ayniqsa, Yevropaning xavfsizlik va barqarorlikka oid manfaatlariga bevosita taalluqli bo‘lib, xalqaro doiradagi har qanday o‘zgarish ularning diqqat markazida qolmoqda. Shu bois, Tramp va Zelenskiy uchrashuvi Yevropa uchun alohida ahamiyat kasb etmoqda.

Трамп и Зеленский встретились, что вызвало обеспокоенность в Европе
Европейские страны обеспокоены результатами встречи президента США и лидера Украины. Об этом сообщает Zamin.uz.
Они подчеркивают, что этот диалог может привести к неожиданным поворотам. Согласно информации телеканала CNN, основанной на надежных источниках в НАТО, официальная Брюссель положительно оценивает текущее сотрудничество между США и Украиной.
Однако европейские политики обеспокоены тем, что трудно заранее точно предсказать результаты переговоров с участием Дональда Трампа. Несмотря на то, что европейские страны надеются на положительные новости от этой встречи, они не исключают возможность того, что неожиданные решения Трампа могут повлиять на политический баланс.
Эта ситуация особенно касается интересов Европы в области безопасности и стабильности, и любые изменения на международной арене остаются в центре их внимания. Поэтому встреча Трампа и Зеленского имеет особое значение для Европы.