Yaponiyada yirik avariya: 38 soatlik yo‘l yopilishi tugadi
Yaponiyada yuz bergan yirik yo‘l-transport hodisasidan so‘ng Kan’esu tezyurar trassasida harakat tez fursatda tiklandi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Avariya oqibatida yo‘l qariyb 38 soat davomida yopiq qoldi. Dastlabki ma’lumotlarga ko‘ra, hodisa katta yuk mashinasining burilishdan keyingi nishabda sirg‘anib ketishi natijasida sodir bo‘lgan.
Yuk mashinasining ortidan kelayotgan yengil avtomobillar birin-ketin to‘qnashib, zanjirsimon avariya yuzaga kelgan. Mazkur fojia oqibatida ikki kishi halok bo‘lgan, 26 nafar fuqaro esa turli darajada jarohat olgan.
Shuningdek, kuchli to‘qnashuv va yonilg‘i oqib chiqishi sababli kamida 20 ta avtomobil yonib ketgan. Favqulodda xizmatlar qisqa vaqt ichida hodisa joyida vayron bo‘lgan transport vositalarini olib tashlash, yo‘l yuzasini tozalash va xavfsizlikni tiklash bo‘yicha ish olib bordi.

Крупная авария в Японии: 38-часовое закрытие дороги завершилось
После крупного дорожно-транспортного происшествия в Японии движение на скоростной трассе Кан’эсу было восстановлено в кратчайшие сроки. Об этом сообщает Zamin.uz.
В результате аварии дорога была закрыта почти на 38 часов. По предварительным данным, происшествие произошло из-за того, что большой грузовик занесло на повороте.
За грузовиком последовательно столкнулись легковые автомобили, что привело к цепной аварии. В результате этой трагедии погибли два человека, а 26 граждан получили травмы различной степени тяжести.
Кроме того, из-за сильного столкновения и утечки топлива по меньшей мере 20 автомобилей сгорели. Спасательные службы в кратчайшие сроки провели работы по удалению поврежденных транспортных средств, очистке дорожного покрытия и восстановлению безопасности.