Zelenskiy va Tramp uchrashuvi: muhim qarorlar kutilmoqda
Ukraina prezidenti Volodimir Zelenskiy Rossiya va Ukraina o‘rtasidagi mojaro yechimi bo‘yicha muhim fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U yil oxiriga qadar muhim qarorlar qabul qilinishi ehtimolini ta’kidladi. Prezidentning aytishicha, ayni kunlar diplomatik faoliyatning eng muhim davridir.
Zelenskiy o‘z nutqida, «Yilning eng jadal diplomatik kunlari kechmoqda. Yangi yilga qadar ko‘plab masalalar hal qilinishi mumkin», — deya qayd etdi.
U bu jarayonda nafaqat Ukraina, balki xalqaro hamjamiyatning pozitsiyasi ham muhim o‘rin tutishini alohida ta’kidladi. Prezidentning fikriga ko‘ra, kelishuvlar va keyingi qadamlar ko‘p jihatdan xalqaro hamkorlarning siyosiy irodasi va faol ishtirokiga bog‘liq.
Shu sababli, bugungi diplomatik muloqotlar kelgusi oylardagi voqealarga jiddiy ta’sir ko‘rsatishi mumkin. Ma’lum qilinishicha, 28 dekabr kuni AQSH prezidenti Donald Tramp Floridada Volodimir Zelenskiy bilan uchrashuv o‘tkazadi.
Ushbu uchrashuv xalqaro hamjamiyatda katta qiziqish uyg‘otmoqda, chunki u muzokaralar jarayonida yangi sahifa ochishi ehtimoli bilan ahamiyatlidir. Eslatib o‘tish joiz, Donald Tramp avvalroq Ukraina prezidenti bilan muayyan kelishuvga erishish imkoniyatini yuqori baholagan edi.

Зеленский и Трамп встреча: ожидаются важные решения
Президент Украины Владимир Зеленский высказал важные мнения по поводу разрешения конфликта между Россией и Украиной. Об этом сообщает Zamin.uz.
Он подчеркнул вероятность принятия важных решений до конца года. По словам президента, сейчас самый важный период дипломатической деятельности.
В своем выступлении Зеленский отметил: «Проходят самые интенсивные дипломатические дни года. До Нового года может быть решено множество вопросов».
Он особо подчеркнул, что в этом процессе важную роль играет не только позиция Украины, но и международного сообщества. По мнению президента, соглашения и последующие шаги во многом зависят от политической воли и активного участия международных партнеров.
Поэтому сегодняшние дипломатические переговоры могут серьезно повлиять на события в ближайшие месяцы. Сообщается, что 28 декабря президент США Дональд Трамп проведет встречу с Владимиром Зеленским во Флориде.
Эта встреча вызывает большой интерес в международном сообществе, так как она может открыть новую страницу в процессе переговоров. Напомним, что ранее Дональд Трамп высоко оценивал возможность достижения определенного соглашения с президентом Украины.