Indoneziyada qariyalar uyidagi yong‘inda 16 kishi halok bo‘ldi
Indoneziyaning Shimoliy Sulavesi provinsiyasidagi Manado shahrida joylashgan Damai qariyalar uyida yong‘in sodir bo‘ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Hodisa oqibatida 16 kishi halok bo‘lib, 3 kishi jarohat oldi. Yong‘in mahalliy vaqt bilan yakshanba kuni soat 20:30 atrofida boshlangan.
Shahar yong‘in va qutqaruv boshqarmasi rahbari Jimmi Rotinsuluning ma’lum qilishicha, ko‘plab qurbonlar o‘z xonalarida topilgan. Ularning aksariyati kechki dam olish vaqtida bo‘lgan qariyalar edi.
Yong‘in bir soat davomida o‘chirilgan. Hodisaning sabablarini aniqlash uchun politsiya tergov ishlarini olib bormoqda.
Mahalliy rasmiylar qurbonlarning jasadlari tanib bo‘lmas holatda ekanligini bildirgan va ularning oilalarini jasadlar olib ketilgan shifoxona bilan bog‘lanishga chaqirgan. Yong‘in paytida mahalliy aholi evakuatsiya ishlariga faol yordam bergan.
Indoneziyada bunday yong‘in hodisalari tez-tez ro‘y berib turadi. Shu oyning boshida Jakarta shahridagi yetti qavatli ofis binosida yong‘in sodir bo‘lib, 22 kishining hayotiga zomin bo‘lgan edi.

В Индонезии в пожаре в доме престарелых погибло 16 человек
В городе Манадо провинции Северное Сулавеси в Индонезии произошёл пожар в доме престарелых Дамай. Об этом сообщает Zamin.uz.
В результате происшествия погибло 16 человек, 3 человека получили ранения. Пожар начался в воскресенье около 20:30 по местному времени.
По словам главы городской пожарной и спасательной службы Джимми Ротинсулуна, многие жертвы были найдены в своих комнатах. Большинство из них — пожилые люди, которые отдыхали вечером.
Пожар был потушен в течение часа. Полиция проводит расследование причин происшествия.
Местные власти сообщили, что тела погибших невозможно опознать, и призвали их семьи связаться с больницей, куда были доставлены тела. Во время пожара местные жители активно помогали в эвакуации.
В Индонезии подобные пожары происходят довольно часто. В начале этого месяца в Джакарте в семиэтажном офисном здании произошёл пожар, в результате которого погибло 22 человека.