Andijonda yangilangan Mashrab ko‘chasi foydalanishga topshirildi
Yangi yil bayrami arafasida Andijon shahrining Urikzor mahallasida joylashgan Mashrab ko‘chasi to‘liq rekonstruksiya qilinib, yangilangan holatda foydalanishga topshirildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Endilikda ushbu ko‘cha sutkaning 24 soati davomida gastronomik, sayyohlik va savdo-xizmat yo‘nalishida faoliyat ko‘rsatadi. Loyihani amalga oshirish uchun 12 milliard so‘m miqdorida investitsiya yo‘naltirildi.
Ko‘chaning har ikki tomonida savdo, xizmat ko‘rsatish va umumiy ovqatlanish bilan shug‘ullanuvchi 50 ta obyekt ish boshladi. Bu esa 120 ta doimiy ish o‘rni yaratishga imkon berdi.
Kechki va tungi vaqtlarda ko‘cha zamonaviy infratuzilma, yorqin yoritish tizimi va piyodalar uchun qulay muhit tufayli shaharning eng gavjum joylaridan biriga aylanyapti. Shuningdek, Yangi yil bayramlari kunlari bu yerda andijonliklar va tashrif buyurgan mehmonlar uchun konsert dasturlari tashkil etilishi rejalashtirilgan.
Yangilangan Mashrab ko‘chasining ochilishi shaharni rivojlantirish, kichik biznesni qo‘llab-quvvatlash va sayyohlik salohiyatini oshirishga qaratilgan ishlarning bir qismi hisoblanadi. Mazkur loyiha hudud infratuzilmasini yangilash va iqtisodiy faollikni kuchaytirishga xizmat qiladi.

В Андижане сдана в эксплуатацию обновленная улица Машраб
Накануне Нового года улица Машраб, расположенная в районе Урикзор города Андижан, была полностью реконструирована и сдана в обновленном виде. Об этом сообщает Zamin.uz.
Теперь эта улица работает круглосуточно в направлениях гастрономии, туризма и торговли с обслуживанием. Для реализации проекта было направлено инвестиций в размере 12 миллиардов сумов.
По обеим сторонам улицы начали работу 50 объектов, занимающихся торговлей, предоставлением услуг и общественным питанием. Это позволило создать 120 постоянных рабочих мест.
Вечером и ночью улица становится одним из самых оживленных мест города благодаря современной инфраструктуре, яркой системе освещения и удобной среде для пешеходов. Также в дни новогодних праздников здесь планируется организация концертных программ для жителей Андижана и гостей города.
Открытие обновленной улицы Машраб является частью мероприятий, направленных на развитие города, поддержку малого бизнеса и повышение туристического потенциала. Этот проект служит обновлению инфраструктуры района и усилению экономической активности.