26 yoshli Pen Kongkong oilasini topdi va hayotini o‘zgartirdi
Xitoyning Szyansi provinsiyasida yashovchi 26 yoshli Pen Kongkong biologik ota-onasi bilan uchrashganidan bir yil o‘tib, 2025-yilni o‘zining "qayta tug‘ilish yili" deb atadi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda China Morning Post xabar berdi. Penning taqdiri to‘rt yoshida fojiali burilish oldi.
U Pekin bozorida o‘g‘irlab ketilgan va begona oilada tarbiyalangan. Haqiqiy ota-onasi haqida hech qanday ma’lumotga ega bo‘lmagan Pen 21 yil davomida o‘z oilasidan uzoqda yashadi.
Ammo ulg‘ayganida u oilasini topishga qat’iy qaror qildi. Shu maqsadda u o‘zining uyi va mashinasini sotib, qidiruv ishlarini boshladi.
2024-yil dekabr oyida politsiya DNK testi orqali uning haqiqiy oilasini aniqladi va Penni Pekinga olib borib, qarindoshlari bilan uchrashtirdi. U ushbu uchrashuvdan so‘ng, o‘zining avvalgi hayoti bilan bog‘liq barcha aloqalarni uzdi.
"Bu narsalar menga tegishli emas. Ularni ortda qoldirishni tanladim," - dedi Pen.
O‘z qishlog‘iga qaytganida uni katta tantana bilan kutib olishdi. Mahalliy aholi mushakbozlik qildi, qarindoshlari esa unga sovg‘alar va qizil konvertlar taqdim etdi.
Pen o‘z his-tuyg‘ularini shunday izohladi: "Haqiqiy uy degani shu – ota-onamning g‘amxo‘rligi, opa-singillarimning mehr-muhabbati va qarindoshlarimning duolari bilan o‘zimni haqiqatan ham daxldor his qilyapman." Hozirda Pen o‘zini boshqa yo‘qolgan insonlarga yordam berishga bag‘ishlagan. U Baby Come Home tashkiloti faoliyatida ishtirok etib, uydan uzoqlashganlarni oilalari bilan qayta birlashtirishga hissa qo‘shmoqda.
Shu bilan birga, u ota-onasi bilan yo‘qotilgan yillarning o‘rnini to‘ldirishga harakat qilmoqda va ularni turli joylarga sayohatlarga olib bormoqda.

26-летний Пен нашёл семью в Гонконге и изменил свою жизнь
26-летний Пен из провинции Сычуань в Китае назвал 2025 год своим «годом возрождения» спустя год после встречи со своими биологическими родителями. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает China Morning Post. Судьба Пена изменилась трагическим образом в четыре года.
Он был похищен на рынке в Пекине и воспитывался в чужой семье. Пен не имел никакой информации о своих настоящих родителях и прожил 21 год вдали от своей семьи.
Однако, повзрослев, он твердо решил найти свою семью. Для этого он продал свой дом и машину и начал поиски.
В декабре 2024 года полиция с помощью ДНК-теста установила его настоящую семью и привезла Пена в Пекин, где он встретился с родственниками. После этой встречи он порвал все связи со своей прежней жизнью.
«Это ко мне не относится. Я решил оставить это в прошлом», — сказал Пен.
Вернувшись в свою деревню, его встретили с большой торжественностью. Местные жители устроили праздник, а родственники подарили ему подарки и красные конверты.
Пен так объяснил свои чувства: «Настоящий дом — это забота родителей, любовь братьев и сестер и молитвы родственников, благодаря которым я действительно чувствую себя причастным».
В настоящее время Пен посвятил себя помощи другим пропавшим людям. Он участвует в деятельности организации Baby Come Home, способствуя воссоединению тех, кто был разлучен с семьями.
Кроме того, он старается восполнить потерянные годы с родителями и берет их в различные путешествия.