Prezident Yangi yil bilan xalqni samimiy tabrikladi
O‘zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev mamlakat aholisini Yangi yil bilan samimiy tabrikladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda rasmiy manbalar xabar berdi. Davlat rahbari o‘z tabrigida 2026 yilda xalqimizga omad, salomatlik va katta muvaffaqiyatlar tiladi.
Shuningdek, yangi yil O‘zbekiston uchun yanada yuksak marralarni zabt etish yili bo‘lishiga ishonch bildirdi. Shavkat Mirziyoyev o‘tgan, ya’ni 2025 yilda turli sohalarda erishilgan yutuqlarni alohida ta’kidlab, bu natijalar mamlakatimiz ravnaqiga mustahkam zamin bo‘lishini qayd etdi.
Eslatib o‘tamiz, 2026 yil O‘zbekistonda “Mahalla rivoji va jamiyat farovonligi yili” deb e’lon qilingan. Bu yil doirasida mahallalarni rivojlantirish, aholi turmush darajasini oshirish va jamiyatni yanada mustahkamlashga qaratilgan keng ko‘lamli ishlar amalga oshirilishi rejalashtirilgan.

Президент искренне поздравил народ с Новым годом
Президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев искренне поздравил жителей страны с Новым годом. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщили официальные источники. Глава государства в своем поздравлении пожелал народу удачи, здоровья и больших успехов в 2026 году.
Также он выразил уверенность, что новый год станет годом покорения еще более высоких вершин для Узбекистана. Шавкат Мирзиёев особо отметил достижения в различных сферах в прошлом, то есть в 2025 году, подчеркнув, что эти результаты станут прочной основой для развития нашей страны.
Напомним, что 2026 год в Узбекистане объявлен «Годом развития махаллей и благополучия общества». В рамках этого года планируется проведение масштабных мероприятий, направленных на развитие махаллей, повышение уровня жизни населения и укрепление общества.