Bu haqda Turkiya ommaviy axborot vositalari xabar berdi. Ma’lumotlarga ko‘ra, Nejla Ozmen 2025 yil 25 sentyabr kuni Anqaradagi 27-oilaviy sudga otalikni aniqlash bo‘yicha ariza topshirgan.
Biroq sud 10 oktyabr kuni da’voni rad etgan. Sud qarorida Trampning biologik ota ekanini tasdiqlovchi yetarli va ishonchli dalillar taqdim etilmaganligi qayd etilgan.
Mazkur qarordan norozi bo‘lgan Nejla Ozmen ishni apellyatsiya tartibida ko‘rib chiqishni so‘ragan. Bundan tashqari, u AQSH elchixonasi va Amerikaning sud organlariga ham murojaat qilganini bildirgan.
Nejla Ozmenning so‘zlariga ko‘ra, u 1970 yilda tug‘ilgan va rasmiy hujjatlarda Sati va Dursun Ozmenning qizi sifatida qayd etilgan. 2017 yilda esa onasi unga asl haqiqatni ochib bergan va uning otasi Donald Tramp ekanini aytgan.
Shundan so‘ng, Ozmen DNK ekspertizasi o‘tkazilishini talab qilmoqda. Nejla Ozmenning ta’kidlashicha, u Tramp bilan shaxsan uchrashishni istaydi va faqat otalik masalasiga oydinlik kiritishni xohlaydi.

Турецкая женщина подала в суд на Трампа, обвиняя его в отцовстве
55-летняя Нейла Озмен, проживающая в Анкаре, Турция, обратилась в суд с требованием признать бывшего президента США Дональда Трампа своим биологическим отцом. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщили турецкие средства массовой информации. По данным, Нейла Озмен подала заявление в 27-й семейный суд Анкары 25 сентября 2025 года с просьбой установить отцовство.
Однако суд 10 октября отклонил иск. В решении суда отмечено, что не было представлено достаточных и достоверных доказательств, подтверждающих, что Трамп является биологическим отцом.
Не согласная с этим решением, Нейла Озмен попросила рассмотреть дело в апелляционном порядке. Кроме того, она сообщила, что обратилась в посольство США и судебные органы Америки.
По словам Нейлы Озмен, она родилась в 1970 году и в официальных документах значится дочерью Сати и Дурсун Озмен. В 2017 году мать раскрыла ей правду и сообщила, что её отцом является Дональд Трамп.
После этого Озмен требует проведения ДНК-экспертизы. Нейла Озмен подчеркнула, что хочет лично встретиться с Трампом и лишь желает прояснить вопрос отцовства.