Mexikodagi zilzilada 12 kishi jarohatlandi
Bu haqda shahar meri Klara Brugada rasmiy bayonot berdi. Ma’lum qilinishicha, zilzila sodir bo‘lgach, favqulodda holatlar bo‘yicha javob berish protokoli darhol ishga tushirilgan.
Ushbu jarayon davomida 12 kishi jarohatlangani qayd etilgan. Shuningdek, shahar hududida beshta elektr ustuni va to‘rtta daraxt qulab tushgani aniqlangan.
Elektr ta’minotidagi uzilishlar bo‘yicha esa jami 18 ta murojaat ro‘yxatga olingan. Shahar rahbari ma’lum qilishicha, hozirda zilzila oqibatlarini bartaraf etish va baholash ishlari davom etmoqda.
Xususan, turar-joy binolari, ma’muriy inshootlar hamda muhim infratuzilma obyektlari holati sinchkovlik bilan tekshirilmoqda. Mutasaddi tashkilotlar zilzila oqibatlarini imkon qadar tezkorlik bilan bartaraf etishga harakat qilmoqda.

В землетрясении в Мексике пострадали 12 человек
В результате землетрясения в столице Мексики, городе Мехико, 12 человек получили ранения различной степени тяжести. Об этом сообщил Zamin.uz.
Официальное заявление сделал мэр города Клара Бругада. По её словам, после землетрясения был немедленно запущен протокол реагирования на чрезвычайные ситуации.
В ходе этого процесса было зафиксировано 12 пострадавших. Также было установлено, что в городской территории упали пять электрических столбов и четыре дерева.
По поводу перебоев с электроснабжением зарегистрировано всего 18 обращений. По словам городского руководства, в настоящее время продолжаются работы по устранению и оценке последствий землетрясения.
В частности, тщательно проверяется состояние жилых зданий, административных сооружений и важных объектов инфраструктуры. Ответственные организации прилагают усилия для максимально быстрого устранения последствий землетрясения.