Avvalroq AQSh harbiylari Venesuela prezidenti Nikolas Maduro va uning turmush o‘rtog‘ini asirga olgani haqida xabar tarqalgan edi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
AQSh senatori Mayk Li davlat kotibi Marko Rubio so‘zlariga tayanib, Maduro Qo‘shma Shtatlarda jinoiy ayblovlar bo‘yicha sud oldida javob berishi kutilayotganini ma’lum qildi. Bu haqda ommaviy axborot vositalari xabar berdi.
Venesuela vitse-prezidenti Delsi Rodriges ushbu masala yuzasidan AQSh rasmiylariga murojaat qilib, prezident Maduro va uning turmush o‘rtog‘ining qayerda ekanligi haqida ma’lumot berilishini talab qildi. Rodrigesning ta’kidlashicha, ularning hayotda ekanligiga oid dalillar taqdim etilishi zarur.
“Biz ularning qayerda ekanini bilmaymiz. Ular tirik ekanini isbotlovchi dalillarni talab qilamiz”, — dedi Rodriges.
Mazkur holat Venesuela va AQSh o‘rtasidagi munosabatlarni yanada murakkablashtirishi mumkinligi haqida kuzatuvchilar fikr bildirmoqda.

Пленение Мадуро осложнило отношения Венесуэлы и США
Ранее появились сообщения о том, что военные США взяли в плен президента Венесуэлы Николаса Мадуро и его супругу. Об этом сообщил Zamin.uz.
Сенатор США Майк Ли, ссылаясь на слова государственного секретаря Марко Рубио, заявил, что ожидается, что Мадуро предстанет перед судом в Соединённых Штатах по обвинениям в уголовных преступлениях. Об этом сообщили средства массовой информации.
Вице-президент Венесуэлы Делси Родригес обратилась к официальным лицам США с требованием предоставить информацию о местонахождении президента Мадуро и его супруги. По её словам, необходимо представить доказательства того, что они живы.
«Мы не знаем, где они находятся. Мы требуем доказательств того, что они живы», — сказала Родригес.
Наблюдатели отмечают, что данная ситуация может ещё больше осложнить отношения между Венесуэлой и США.