Tramp: Nikolas Maduro qo‘lga olindi va chiqarildi
AQSh sobiq prezidenti Donald Tramp Venesuela prezidenti Nikolas Maduro amerikalik harbiylar tomonidan qo‘lga olingani va mamlakatdan olib chiqib ketilgani haqida ma’lum qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Trampning ta’kidlashicha, bu operatsiya AQSh tomonidan Venesuelaga qarshi o‘tkazilgan yirik miqyosdagi harbiy harakatlarning bir qismi hisoblanadi. Tramp o‘z bayonotida Nikolas Maduro rafiqasi bilan birga qo‘lga olinganini ham qayd etdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, ushbu operatsiya muvaffaqiyatli amalga oshirilgan va ular Venesueladan chiqarib yuborilgan. Shuningdek, AQSh rahbari operatsiya tafsilotlari haqida keyinchalik batafsil ma’lumot berilishini bildirgan.
Bu voqea xalqaro siyosat maydonida katta e’tibor qozonib, turli munozaralarga sabab bo‘lmoqda. Operatsiya tafsilotlariga oid qo‘shimcha ma’lumotlar hozircha oshkor etilmagan.

Трамп: Николас Мадуро был задержан и освобожден
Бывший президент США Дональд Трамп сообщил, что президент Венесуэлы Николас Мадуро был захвачен американскими военными и вывезен из страны. Об этом сообщает Zamin.uz.
По словам Трампа, эта операция является частью масштабных военных действий США против Венесуэлы. В своем заявлении Трамп также отметил, что Николас Мадуро был захвачен вместе с супругой.
По его словам, операция прошла успешно, и они были вывезены из Венесуэлы. Кроме того, глава США сообщил, что подробности операции будут раскрыты позже.
Это событие привлекло большое внимание на международной политической арене и вызвало различные споры. Дополнительная информация о деталях операции пока не разглашается.