Tramp: Maduro maxsus operatsiya davomida qo‘lga olindi
AQSh sobiq prezidenti Donald Tramp Venesuela prezidenti Nikolas Maduro va uning rafiqasi AQSh tomonidan o‘tkazilgan maxsus operatsiya davomida qo‘lga olingani va Venesuela hududidan tashqariga olib chiqilgani haqida bayonot berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda ommaviy axborot vositalari xabar tarqatdi. Trampning so‘zlariga ko‘ra, operatsiya AQSh harbiylari va huquqni muhofaza qiluvchi idoralar hamkorligida amalga oshirilgan.
Operatsiya tafsilotlari keyinchalik e’lon qilinishi rejalashtirilgan. Shuningdek, u Mar-a-Lagoda Toshkent vaqti bilan soat 13:00 da matbuot anjumani o‘tkazilib, rasmiy bayonot berilishini ma’lum qilgan.
Tramp operatsiyaning muvaffaqiyatli yakunlanganini ta’kidlab, ushbu jarayonga aloqador barcha shaxslarga minnatdorlik bildirgan. Hodisa Venesueladagi siyosiy vaziyatga va mintaqaning xalqaro munosabatlariga sezilarli ta’sir ko‘rsatishi mumkinligi qayd etilmoqda.
Avvalroq, 3-yanvarga o‘tar kechasi Venesuela poytaxti Karakasda bir nechta portlashlar sodir bo‘lgani haqida xabarlar tarqalgan edi. Ayrim manbalarning ma’lum qilishicha, shahar ustida aviatsiya parvozlari kuzatilgan va ayrim hududlarda elektr ta’minotida uzilishlar bo‘lgan.

Трамп: Мадуро был захвачен во время специальной операции
Бывший президент США Дональд Трамп заявил, что президент Венесуэлы Николас Мадуро и его супруга были захвачены в ходе спецоперации, проведённой США, и вывезены за пределы Венесуэлы. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщили средства массовой информации. По словам Трампа, операция была проведена совместно военными США и правоохранительными органами.
Подробности операции планируется объявить позже. Также он сообщил, что в Мар-а-Лаго в 13:00 по ташкентскому времени состоится пресс-конференция с официальным заявлением.
Трамп подчеркнул успешное завершение операции и выразил благодарность всем, кто был причастен к этому процессу. Отмечается, что событие может оказать значительное влияние на политическую ситуацию в Венесуэле и международные отношения в регионе.
Ранее сообщалось, что в ночь на 3 января в столице Венесуэлы Каракасе произошли несколько взрывов. По некоторым источникам, над городом наблюдались авиационные полёты, а в некоторых районах были перебои с электроснабжением.