Karibda minglab sayyohlar reyslar bekor bo‘ldi
Venesuelada davom etayotgan siyosiy inqiroz va AQShning Karakasdagi harbiy hamda tinch aholi ob’ektlariga qaratilgan hujumlari natijasida Karib dengizida minglab sayyohlar qolib ketgan. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Britaniyaning The Daily Mail nashri xabariga ko‘ra, parvozlarning kechikishi sayyohlar o‘rtasida xavotir va noaniqlikni oshirmoqda. So‘nggi ma’lumotlarga qaraganda, Sent-Tomasdagi Cyril E.
King xalqaro aeroporti 24 soat ichida 43 ta reysni bekor qilgan. Arubadagi Qirolicha Beatriks xalqaro aeroportida 44 ta reys, Puerto-Rikodagi Luis Munyos Marin xalqaro aeroportida esa 169 ta reys bekor qilingan.
American Airlines kompaniyasining ma’lum qilishicha, Venesueladagi vaziyat 19 ta aeroportga, jumladan, AQSh va Britaniya Virjiniya orollari, Puerto-Riko, Sent-Martin, Sent-Lyusiya va Barbados kabi orollarga salbiy ta’sir ko‘rsatmoqda. Venesueladagi murakkab vaziyat xalqaro reyslarning bekor qilinishi va kechikishlariga sabab bo‘lmoqda.
Bu holat Karib dengizidagi turizm sanoatiga jiddiy zarar yetkazib, sayyohlar o‘rtasida noaniqlik va xavotirni kuchaytirmoqda. Aeroportlar va aviakompaniyalar ushbu muammolarni tezda hal eta olmasliklari sababli vaziyat yanada qiyinlashmoqda.

В Карибском регионе тысячи туристов столкнулись с отменой рейсов
В результате продолжающегося политического кризиса в Венесуэле и атак США на военные и гражданские объекты в Каракасе, тысячи туристов оказались заблокированы в Карибском море. Об этом сообщает Zamin.uz.
По данным британского издания The Daily Mail, задержки рейсов вызывают у туристов тревогу и неопределённость. Согласно последним данным, международный аэропорт Cyril E.
King на острове Сент-Томас отменил 43 рейса в течение 24 часов. В международном аэропорту королевы Беатрикс на Арубе отменено 44 рейса, а в международном аэропорту Луис Муниос Марин в Пуэрто-Рико — 169 рейсов.
По информации компании American Airlines, ситуация в Венесуэле негативно влияет на 19 аэропортов, включая острова Виргинские США и Великобритании, Пуэрто-Рико, Сен-Мартен, Сент-Люсию и Барбадос. Сложная ситуация в Венесуэле приводит к отменам и задержкам международных рейсов.
Эта ситуация наносит серьёзный ущерб туристической индустрии Карибского моря, усиливая неопределённость и тревогу среди туристов. Поскольку аэропорты и авиакомпании не могут быстро решить эти проблемы, ситуация становится ещё более сложной.