Nikolas Maduro AQShda qo‘lga olindi
AQSh ommaviy axborot vositalarida e’lon qilingan foto va videolarda Venesuela prezidenti Nikolas Maduro va uning rafiqasi Siliya Floresning Qo‘shma Shtatlarga olib kelingan lahzalari aks etgani ta’kidlanmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Xabarlarga ko‘ra, Maduro Karib dengizida joylashgan AQSh aviatashuvchisidan harbiy samolyotda Nyu-Yorkka olib kelingan. Bu haqda "Kursiv.uz" xabar berdi.
Kadrlar tasvirida Maduro Nyu-Yorkdagi harbiy bazada samolyotdan tushirilayotgani ko‘rsatilgan. Unda prezidentning qo‘llarida kishan, oyoqlarida zanjirlar borligi va boshiga kapyushon yopilgani qayd etilgan.
Uni AQSh kuch tuzilmalari xodimlari kuzatib borgan. Ma’lumotlarga ko‘ra, qo‘nishdan so‘ng Maduro va uning rafiqasi vertolyotga o‘tkazilib, Manhettendagi Narkotik moddalarga qarshi kurash boshqarmasi (DEA) binosiga olib borilgan.
Jurnalistlarga qisqa muloqot chog‘ida Maduro “Xayrli tun va Yangi yil bilan” deb aytgan. Shuningdek, ijtimoiy tarmoqlarda Fox News telekanalida namoyish etilgani aytilayotgan videolar ham tarqaldi.
Ularda Maduroning idoraga olib kirilayotgani ko‘rsatilgan. Avvalroq, u maxsus operatsiya davomida qo‘lga olingani va dastlab Karib dengizidagi “Ivodzima” nomli AQSh aviatashuvchisiga yetkazilgani haqida xabarlar chiqqandi.
OAV xabarlariga ko‘ra, AQSh tomoni Nikolas Madoruni narkotik moddalar kontrabandasi bilan bog‘liq ayblovlar asosida ta’qib qilmoqda. Sud jarayoni yaqin kunlarda boshlanishi kutilmoqda.

Николас Мадуро арестован в США
В американских средствах массовой информации отмечается, что на опубликованных фото и видео запечатлены моменты доставки президента Венесуэлы Николаса Мадуро и его супруги Силии Флорес в Соединённые Штаты. Об этом сообщает Zamin.uz.
По сообщениям, Мадуро был доставлен военным самолётом с авианосца США, расположенного в Карибском море, в Нью-Йорк. Об этом сообщает "Kursiv.uz".
На кадрах показано, как Мадуро выводят из самолёта на военной базе в Нью-Йорке. Отмечается, что у президента на руках наручники, на ногах цепи, а на голове надет капюшон.
Его сопровождали сотрудники силовых структур США. По данным, после приземления Мадуро и его супругу посадили в вертолёт и доставили в здание Управления по борьбе с наркотиками (DEA) в Манхэттене.
В ходе короткого общения с журналистами Мадуро сказал: «Доброй ночи и с Новым годом». Также в социальных сетях распространились видео, якобы показанные на телеканале Fox News.
На них показано, как Мадуро ведут в здание ведомства. Ранее сообщалось, что он был задержан в ходе спецоперации и сначала доставлен на авианосец США «Иводзима» в Карибском море.
По сообщениям СМИ, США преследуют Николаса Мадуро по обвинениям, связанным с контрабандой наркотиков. Ожидается, что судебный процесс начнётся в ближайшие дни.