Tailandda folbin mijozining telefonini o‘g‘irladi
Tailandning Pattaya shahrida politsiya 38 yoshli folbin Udomsap Muangkayini o‘g‘irlikda ayblab qo‘lga oldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U o‘zining bashoratlari to‘g‘riligini isbotlash maqsadida mijozining telefonini o‘g‘irlagan. Ushbu holat haqida *South China Morning Post* nashri xabar berdi.
Hodisa Vat Chaymongkol ibodatxonasi yaqinida sodir bo‘lgan. Folbin yupun kiyingan holda ko‘rinish bergani uchun unga rahmi kelgan 19 yoshli Pim ismli qiz undan yangi yil uchun bashorat qilishni so‘ragan.
Udomsap seans davomida qizga kelgusi yilda omadsizlikka uchrashi va qimmatbaho buyumini yo‘qotishi haqida aytgan. Shuningdek, u bu ko‘ngilsizlikning oldini olish uchun pul taklif qilgan.
Biroq qiz pul bermaslikka qaror qilganida, folbin uning iPhone telefonini o‘g‘irlab ketgan. Qiz telefonining yo‘qolganini keyinroq sezib, folbinning oldiga qaytgan.
Udomsap aybini rad etgan bo‘lsa-da, o‘tkinchilarning yordamida qo‘lga olingan va politsiya chaqirilgan. Tekshiruv davomida telefon folbinning sumkasidan topilgan, u tibbiy niqoblar qutisiga yashirilgan edi.
Shuningdek, uning folbinlik bilan bog‘liq uskunalari ham musodara qilingan. Politsiya ma’lumotlariga ko‘ra, Udomsap o‘z aybini tan olib, moddiy ahvoli og‘irligini aytgan va jabrlanuvchidan ariza bermaslikni so‘ragan.

В Таиланде гадалка украла телефон своего клиента
В городе Паттайя в Таиланде полиция задержала 38-летнего гадалку Удомсапа Муангкая по обвинению в краже. Об этом сообщает Zamin.uz.
Он украл телефон клиента, чтобы доказать точность своих предсказаний. Об этом случае сообщило издание *South China Morning Post*.
Инцидент произошёл рядом с храмом Ват Чаймонгкол. Гадалка был одет в традиционную одежду, и 19-летняя девушка по имени Пим, сжалившись над ним, попросила сделать предсказание на Новый год.
Во время сеанса Удомсап сказал девушке, что в следующем году её ждут неудачи и она потеряет ценную вещь. Также он предложил деньги, чтобы предотвратить эту неприятность.
Однако, когда девушка решила не платить, гадалка украл её iPhone. Позже девушка заметила пропажу телефона и вернулась к гадалке.
Хотя Удомсап отрицал свою вину, он был задержан с помощью прохожих, и была вызвана полиция. В ходе проверки телефон был найден в сумке гадалки, спрятанный в коробке с медицинскими масками.
Кроме того, были изъяты его принадлежности, связанные с гаданием. По данным полиции, Удомсап признал свою вину, объяснил это трудным материальным положением и просил потерпевшую не подавать заявление.
Телефон был возвращён девушке, а гадалку доставили в полицейский участок для дальнейшего расследования.