Missisipi: 24 yoshli yigit olti kishini o‘ldirdi
24 yoshli Darikka Mur AQShning Missisipi shtatida olti kishini o‘ldirganlikda gumon qilinmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Jinoyat 9-yanvar kuni Klej okrugida sodir bo‘lgan. Tergov ma’lumotlariga ko‘ra, Mur dastlab otasi, akasi va amakisini otib o‘ldirgan.
Keyin u yuk mashinasida boshqa manzilga yo‘l olgan va u yerda yetti yoshli qizga tahdid solib, uni ham hayotdan mahrum qilgan. Sherifning so‘zlariga ko‘ra, bu holat uning 30 yillik faoliyati davomida duch kelgan eng og‘ir jinoyatlardan biri bo‘lgan.
Qurbonlar orasida 67 yoshli Glen Mur, 55 yoshli Villi Ginz va 33 yoshli Kvinton Mur bo‘lgan. Keyingi jinoyat Bleik ko‘chasida sodir bo‘lgan.
Ushbu voqea davomida Mur majburan bir uyga kirib, yosh qizning hayotiga xavf solgan. Shundan so‘ng, u akasiga tegishli Ford F-150 rusumli avtomobilni o‘g‘irlab, yana boshqa manzilga yo‘l olgan.
O‘sha joyda barcha jabrlanuvchilarning jasadlari topilgan. Darikka Mur 12-yanvar kuni sudga olib borilishi rejalashtirilgan.
Prokuratura unga o‘lim jazosi berilishi mumkinligini ma’lum qilgan. Jinoyat bilan bog‘liq ayrim tafsilotlar hali ham o‘rganilmoqda.

Миссисипи: 24-летний парень убил шестерых
24-летний Дарикка Мур подозревается в убийстве шести человек в штате Миссисипи, США. Об этом сообщает Zamin.uz.
Преступление произошло 9 января в округе Клей. По данным следствия, Мур сначала застрелил своего отца, брата и дядю.
Затем он отправился на грузовике в другое место, где угрожал семилетней девочке и также лишил её жизни. По словам шерифа, это было одно из самых тяжёлых преступлений за его 30-летнюю карьеру.
Среди жертв были 67-летний Глен Мур, 55-летний Вилли Гинз и 33-летний Квинтон Мур. Следующее преступление произошло на улице Блейк.
В ходе этого инцидента Мур был вынужден войти в дом и угрожал жизни молодой девочки. После этого он угнал принадлежащий брату автомобиль Ford F-150 и направился в другое место.
Там были найдены тела всех пострадавших. Дарикка Мур должен быть доставлен в суд 12 января.
Прокуратура заявила, что ему может грозить смертная казнь. Некоторые детали преступления всё ещё изучаются.