Voronejda dron hujumi: bir ayol halok bo‘ldi.
Rossiyaning Voronej shahrida Ukraina tomonidan amalga oshirilgan dron hujumi oqibatida bir ayol halok bo‘ldi, uch kishi esa jarohat oldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda Voronej gubernatori Aleksandr Gusev ma’lum qildi. Hujum davomida 10 dan ortiq ko‘p qavatli uy, 10 ga yaqin xususiy uy, bir o‘rta maktab va bir nechta ma’muriy binolar zarar ko‘rgan.
Gubernatorning so‘zlariga ko‘ra, bu shahar maxsus harbiy operatsiya boshlanganidan beri duch kelgan eng jiddiy dron hujumlaridan biri bo‘lgan. Voronej shahri Moskva markazidan 470 kilometr, Ukraina chegarasidan esa taxminan 250 kilometr masofada joylashgan.
Hujumning to‘liq miqyosi va zarar ko‘lamini aniqlash ishlari davom etmoqda. Hozircha mustaqil tasdiqlovchi ma’lumotlar mavjud emas.

В Воронеже дрон атаковал: одна женщина погибла
В российском городе Воронеж в результате дрон-атаки, осуществленной Украиной, погибла одна женщина, трое получили ранения. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщил губернатор Воронежа Александр Гусев. В ходе атаки были повреждены более 10 многоэтажных домов, около 10 частных домов, одна средняя школа и несколько административных зданий.
По словам губернатора, это была одна из самых серьёзных дрон-атак, с которыми столкнулся город с начала специальной военной операции. Город Воронеж расположен в 470 километрах от центра Москвы и примерно в 250 километрах от границы с Украиной.
Работы по установлению полного масштаба атаки и объёма ущерба продолжаются. Пока нет независимых подтверждающих данных.
Украинские официальные лица подчеркивают, что они нацеливаются на объекты на территории России. По их мнению, такие действия осуществляются в ответ на войну России против Украины и ракетные и дрон-атаки на территории Украины.