Tailandda kran poyezd ustiga qulab, 22 kishi halok bo‘ldi
Tailandning Naxon Ratchasima provinsiyasida 14-yanvar kuni yuz bergan halokat natijasida 22 kishi halok bo‘ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Hodisa poytaxt Bangkokdan shimoliy-sharqda joylashgan hududda sodir bo‘lgan. Tezyurar temiryo‘l qurilishi davomida foydalanilgan kran poyezd ustiga qulab tushgan.
Bu fojia natijasida poyezd relsdan chiqib, yong‘in kelib chiqqan. Rasmiy ma’lumotlarga ko‘ra, hodisada 30 dan ortiq kishi turli darajada tan jarohatlari olgan.
Politsiya va qutqaruvchilar voqea joyida faoliyat olib bormoqda. Ularning ma’lum qilishicha, qutqaruv ishlari davom etmoqda, shuningdek, halokat sabablarini aniqlash bo‘yicha tergov ishlari olib borilmoqda.
Mazkur baxtsiz hodisa Tailandda temiryo‘l infratuzilmasi qurilishi jarayonida yuz bergan ilk voqea emas, biroq bu safargi fojia oqibatlari juda og‘ir bo‘ldi. Hodisa joyida jabrlanganlarni qutqarish va ularga yordam ko‘rsatish uchun barcha zarur choralar ko‘rilmoqda.
Shu bilan birga, kelgusida bunday hodisalarning oldini olish uchun xavfsizlik choralarini kuchaytirish zarurligi ta’kidlanmoqda.

В Таиланде кран упал на поезд, в результате чего погибли 22 человека
В провинции Накхон Ратчасима в Таиланде 14 января произошла катастрофа, в результате которой погибли 22 человека. Об этом сообщает Zamin.uz.
Инцидент произошёл в районе, расположенном к северо-востоку от столицы Бангкока. Кран, использовавшийся во время строительства скоростной железной дороги, упал на поезд.
В результате этой трагедии поезд сошёл с рельсов и возник пожар. По официальным данным, более 30 человек получили травмы различной степени тяжести.
Полиция и спасатели работают на месте происшествия. По их словам, спасательные работы продолжаются, а также ведётся расследование причин катастрофы.
Это несчастье не является первым случаем, произошедшим в процессе строительства железнодорожной инфраструктуры в Таиланде, однако последствия этой трагедии оказались особенно тяжёлыми. На месте происшествия принимаются все необходимые меры для спасения пострадавших и оказания им помощи.
Вместе с тем подчёркивается необходимость усиления мер безопасности в будущем, чтобы предотвратить подобные инциденты.