15-yanvar kuni qurilayotgan osma avtomagistralda ishlatilayotgan kran yo‘lga qulab tushgan. Mahalliy politsiya bergan ma’lumotga ko‘ra, hodisa oqibatida yo‘lda harakatlanayotgan ikki avtomobil qurilish konstruksiyasi ostida qolgan.
Natijada ikki kishi halok bo‘lgan, yana besh nafar fuqaro tan jarohati olib, shifoxonaga yotqizilgan. Ushbu voqea Tailandda qurilish xavfsizligi masalalarini yana bir marta kun tartibiga olib chiqdi.
Chunki bu hodisa ketma-ket ikki kun ichida sodir bo‘lgan ikkinchi yirik fojia bo‘ldi. 14-yanvar kuni Nakhon Ratchasima provinsiyasida yuqori tezlikdagi temiryo‘l qurilishida ishlatilayotgan kran yo‘lovchi poyezd ustiga qulagan.
Natijada poyezd halokatga uchrab, ko‘plab insonlar halok bo‘lgani xabar qilingan edi. Har ikki hodisa bo‘yicha rasmiy tekshiruv ishlari boshlangan.
Ushbu voqealar qurilish sohasidagi xavfsizlik qoidalarini qayta ko‘rib chiqish zarurligini ko‘rsatmoqda.

В Таиланде падение строительного крана унесло две жизни
В Таиланде, в провинции Самут Сакхон недалеко от Бангкока, произошёл несчастный случай на строительстве, который унес жизни двух человек. Об этом сообщает Zamin.uz.
15 января кран, используемый на строящейся эстакаде, упал на дорогу. По данным местной полиции, в результате происшествия два автомобиля, двигавшиеся по дороге, оказались под строительными конструкциями.
В результате два человека погибли, ещё пятеро получили травмы и были госпитализированы. Это событие вновь поставило вопрос безопасности на строительстве в Таиланде на повестку дня.
Потому что это был второй крупный инцидент за два дня подряд. 14 января в провинции Накхон Ратчасима кран, используемый при строительстве высокоскоростной железной дороги, упал на пассажирский поезд.
В результате поезд попал в аварию, и сообщалось о многочисленных жертвах. По обоим инцидентам начаты официальные расследования.