AQSh Prezidenti Donald Tramp Eron bilan bog‘liq vaziyat yuzasidan barcha ssenariylarni ochiq qoldirishda davom etmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda Oq uy matbuot kotibi Kerolin Levitt jurnalistlarga bergan bayonotida ma’lum qildi. Uning so‘zlariga ko‘ra, Prezident Tramp Erondagi vaziyatni diqqat bilan kuzatishda davom etmoqda va barcha ehtimoliy variantlarni ko‘rib chiqmoqda.
Levittning ta’kidlashicha, Prezidentning rejalari haqida faqat kichik maslahatchilar guruhi xabardor. Shu sababli, AQShning Tehronga qarshi harbiy choralar qo‘llashi mumkinligi haqidagi savollarga aniq javob berish qiyin.
Shuningdek, Levitt Tramp Erondagi vaziyatni doimiy nazorat ostida ushlab turayotganini aytib o‘tdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, kecha Eronda qotilliklar va qatllar to‘xtagan va bu tufayli taxminan 800 kishining hayoti saqlab qolingan.

Трамп оставил все сценарии по Ирану открытыми
Президент США Дональд Трамп продолжает оставлять открытыми все сценарии, связанные с ситуацией в Иране. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом заявила пресс-секретарь Белого дома Кэролин Левитт в своем выступлении перед журналистами. По ее словам, президент Трамп внимательно следит за ситуацией в Иране и рассматривает все возможные варианты.
По словам Левитт, о планах президента осведомлена только небольшая группа советников. Поэтому сложно дать точный ответ на вопросы о возможных военных мерах США против Тегерана.
Также Левитт отметила, что Трамп держит ситуацию в Иране под постоянным контролем. По ее словам, вчера в Иране прекратились убийства и расправы, благодаря чему было спасено около 800 жизней.
Представитель Белого дома подчеркнула, что эта ситуация внимательно отслеживается международным сообществом.