Karachidagi yong‘inda 11 kishi halok bo‘ldi
Karachi shahridagi savdo markazida yuz bergan yong‘in oqibatida kamida 11 kishi halok bo‘ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda "The Washington Post" nashri xabar berdi. Hodisa 17-yanvar kuni sodir bo‘lgan.
Ma’lum qilinishicha, yong‘in kechqurun boshlangan va qisqa vaqt ichida savdo markazidagi kosmetika, kiyim-kechak hamda plastmassa mahsulotlari saqlangan do‘konlarga tarqalgan. Yong‘in tez kengaygani sababli ko‘plab insonlar evakuatsiya qilinishga ulgurmagan.
19-yanvar holatiga ko‘ra, qariyb 60 kishi bedarak yo‘qolganlar ro‘yxatida qolmoqda. Yo‘qolganlar yaqinlari binoning tashqarisida to‘planib, qutqaruvchilar olib borayotgan ishlar haqida ma’lumot kutmoqda.
Qutqaruv va qidiruv ishlari kechayu kunduz davom etayotgani ma’lum qilindi. Shahar meri va politsiya vakillarining so‘zlariga ko‘ra, yong‘inning kelib chiqish sababi hozircha aniqlanmagan.

В пожаре в Карачи погибло 11 человек
В результате пожара в торговом центре города Карачи погибло не менее 11 человек. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает издание "The Washington Post". Инцидент произошёл 17 января.
Сообщается, что пожар начался вечером и быстро распространился на магазины, где хранились косметика, одежда и пластиковые изделия. Из-за быстрого распространения пожара многие люди не успели эвакуироваться.
По состоянию на 19 января около 60 человек числятся пропавшими без вести. Родственники пропавших собрались у здания и ожидают информации о ходе спасательных работ.
Сообщается, что спасательные и поисковые работы продолжаются круглосуточно. По словам мэра города и представителей полиции, причина пожара пока не установлена.