Berron Tramp zo‘ravonlik qurbonini qutqarib qoldi
Donald Trampning kichik o‘g‘li Berron Trampning bir qizni zo‘ravonlikdan qutqargani haqida ma’lumot tarqaldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Londondagi sud majlisida qiz o‘z hayotini aynan Berron saqlab qolganini aytib o‘tdi. Britaniya ommaviy axborot vositalarining xabariga ko‘ra, Berron voqeaga guvoh bo‘lgach, darhol 999 qutqaruv xizmatiga qo‘ng‘iroq qilib, politsiyani chaqirgan.
Hodisa 2025 yil 18 yanvar kuni sodir bo‘lgan. Sudda qizning ko‘rsatmasiga ko‘ra, sobiq yigiti unga tajovuz qilayotgan paytda Berron bilan videoaloqa qilgan.
Ushbu vaziyatni anglagan Berron tezkorlik bilan qutqaruv xizmatiga murojaat qilgan va manzilni aniq bildirgan. Sudda politsiya xodimlarining bodi-kamera yozuvlari ham taqdim etilgan.
Ushbu yozuvlar orasida politsiya xodimlarining “xabar beruvchi Amerikadan, ehtimol Trampning o‘g‘li” degan so‘zlari ham qayd etilgan. Ommaviy axborot vositalarining taxminlariga ko‘ra, gumonlanuvchi qiz va Berron o‘rtasidagi muloqotdan rashk qilgan bo‘lishi mumkin.
Sudda qiz bu voqeani hayotidagi hal qiluvchi burilish sifatida baholagan va Berronning tezkor harakatlari tufayli qutulganini ta’kidlagan. Mazkur voqea shuni ko‘rsatadiki, birgina to‘g‘ri va o‘z vaqtida qilingan qo‘ng‘iroq katta o‘zgarishlarga sabab bo‘lishi mumkin.
Agar atrofingizda zo‘ravonlik yoki tahdid alomatlarini sezsangiz, buni e’tiborsiz qoldirmasdan, darhol tegishli xizmatlarga murojaat qilish zarur. Kechikish oqibatlari jiddiy bo‘lishi mumkin.

Беррон Трамп спас жертву насилия
Появилась информация о том, что младший сын Дональда Трампа, Беррон Трамп, спас девушку от насилия. Об этом сообщает Zamin.uz.
На судебном заседании в Лондоне девушка заявила, что именно Беррон спас её жизнь. По данным британских СМИ, после того как Беррон стал свидетелем происшествия, он сразу же позвонил в службу спасения 999 и вызвал полицию.
Инцидент произошёл 18 января 2025 года. Согласно показаниям девушки в суде, во время того, как её бывший парень нападал на неё, она была на видеосвязи с Берроном.
Поняв ситуацию, Беррон оперативно обратился в службу спасения и точно указал адрес. В суде также были представлены записи с бодикамер полицейских.
В этих записях слышны слова полицейских: «звонящий из Америки, возможно, сын Трампа». По предположениям СМИ, подозреваемый мог ревновать из-за общения девушки с Берроном.
В суде девушка охарактеризовала это событие как решающий поворот в своей жизни и подчеркнула, что благодаря быстрым действиям Беррона она спаслась. Этот случай показывает, что один правильный и своевременный звонок может привести к большим переменам.
Если вы замечаете признаки насилия или угрозы вокруг себя, не игнорируйте их и немедленно обращайтесь в соответствующие службы. Задержка может иметь серьёзные последствия.