Buyuk Britaniyada o‘tgan sud majlisida bir qiz AQShning sobiq prezidenti Donald Trampning kenja o‘g‘li Berron Tramp uning hayotini saqlab qolganini ma’lum qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda Metro nashri xabar bermoqda. Qizning so‘zlariga ko‘ra, voqea Londonda, sobiq yigitining unga nisbatan zo‘ravonlik qilgan holati bo‘yicha ko‘rilayotgan ish doirasida sodir bo‘lgan.
Berron Tramp ushbu voqeaga guvoh bo‘lib, unga yordam bergan. Ma’lumotlarga qaraganda, ushbu voqea 2025-yilning 18-yanvar kuni sodir bo‘lgan.
19 yoshli Berron Tramp jabrlanuvchining videoqo‘ng‘irog‘iga javob bergan va unda 22 yoshli sobiq yigit Maksim Rumyantsev qizga tajovuz qilayotganini ko‘rgan. Shundan so‘ng u darhol Buyuk Britaniyaning 999 qutqaruv xizmatiga qo‘ng‘iroq qilib, vaziyatni favqulodda holat sifatida baholagan hamda joylashuv manzilini aytgan.
Sudda voqea joyida bo‘lgan politsiya xodimlarining bodi-kamera yozuvlari ham ko‘rib chiqilgan. Ushbu yozuvlarda ofitserlardan biri hamkasbiga “xabar beruvchi Amerikadan, ehtimol Donald Trampning o‘g‘li”, degan gapni aytgani eshitilgan.
Nashrning ma’lum qilishicha, Rumyantsev jabrlanuvchiga Berron Trampga rashk qilgani sababli bosim o‘tkazgan. Ushbu voqea jamoatchilik orasida katta qiziqish uyg‘otgan va Berron Trampning tezkor harakati tufayli jabrlanuvchi qiz hayoti xavfdan saqlab qolingan.

Действия Беррона Трампа спасли жизнь девочки
На судебном заседании в Великобритании девушка заявила, что младший сын бывшего президента США Дональда Трампа, Беррон Трамп, спас её жизнь. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает издание Metro. По словам девушки, инцидент произошёл в Лондоне в рамках дела о насилии со стороны её бывшего парня.
Беррон Трамп стал свидетелем этого происшествия и помог ей. По данным, событие произошло 18 января 2025 года.
19-летний Беррон Трамп ответил на видеозвонок пострадавшей, в котором он увидел, что 22-летний бывший парень Максим Румянцев нападает на девушку. После этого он немедленно позвонил в службу спасения Великобритании по номеру 999, оценил ситуацию как чрезвычайную и сообщил своё местоположение.
На суде также были рассмотрены записи с бодикамер полицейских, находившихся на месте происшествия. На этих записях слышно, как один из офицеров говорит коллеге: «Сообщающий из Америки, возможно, сын Дональда Трампа».
По информации издания, Румянцев оказывал давление на пострадавшую из-за ревности к Беррону Трампу. Этот инцидент вызвал большой общественный резонанс, и благодаря быстрой реакции Беррона Трампа жизнь пострадавшей девушки была спасена.